سارقان حرفه ای در تهران دستشان رو شد

سارقان حرفه ای در تهران دستشان رو شد


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در این خصوص اظهار داشت: با دریافت خبری مبنی بر رفتار مشکوک دو نفر که به تازگی در حوالی میدان امام حسین (ع) ساکن شده اند و ترددهای شبانه دارند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره 17 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
وی بیان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد که همه آنها با یکدیگر نسبت فامیلی داشته و از مدت ها قبل از یکی از استان های غربی کشور به تهران مراجعه کرده و در زمینه سرقت اماکن عمومی و منازل فعالیت دارند.
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به هماهنگی با مقام قضائی، عنوان کرد: تیمی از ماموران اداره هفدهم به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در یک عملیات ضربتی همه اعضاء این باند را دستگیر کنند؛ در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیری کابل برق سرقتی کشف شد.
نجفی ابراز داشت: در بررسی های تکمیلی مشخص شد، اعضا این باند که بین 30 تا 50 ساله هستند، دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت منزل و اماکن عمومی هستند.
وی ادامه داد: یکی از متهمان در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که غالبا از نیمه های شب به بعد با همکاری یکی دیگر از اعضا این باند برای سرقت کابل های برق کنار خیابان یا کابل های برق پارک ها به قسمت های شمال و شمال شرق تهران مراجعه می کرده است.
نجفی ضمن اشاره به اعتراف یکی دیگر از متهمان این پرونده ، مبنی بر سرقت منزل در قسمت های شمال و شمال شرق تهران از جمله گاندی، ونک و تهران پارس تصریح کرد: سارقان در اعترافات خود اعلام داشتند که اموال سرقتی را در حوالی میدان امام حسین به دو مالخر می فروختند.
وی با اشاره به اینکه با توجه به سر نخ ها و اطلاعات به دست آمده از این افراد، دستگیری مالخران در دستور کار ماموران اداره 17 پلیس آگاهی قرار گرفت بیان کرد: متهمان در بازجویی های صورت گرفته به بیش از 60 فقره سرقت منزل و اماکن اعتراف کرده اند ؛ به اتهامات این باند 9 نفره در شعبه 5 بازپرسی ناحیه 34 تهران رسیدگی می شود.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس