سازمان مدیریت استان تهران از طرح های کشاورزی حمایت می کند

سازمان مدیریت استان تهران از طرح های کشاورزی حمایت می کند


به گزارش ایرنا، نعمت الله ترکی روز یکشنبه در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان ورامین که در محل مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران(مستقر در ورامین) برگزار شد اظهار داشت:شهرستان های دشت ورامین و ری که در گذشته از آن به عنوان ملک ری یاد می شد توان تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز 5 استان کشور را دارد.
وی افزود: شهرستان های جنوب شرق استان تهران و ری از ظرفیت های ویژه ای در حوزه خاک و آب برخوردار است که نه تنها در کشور که در دنیا نیز به نام بوده و محصولات آن برند می باشد.
وی با اشاره به تدوین سند آمایش استان تهران گفت : سند آمایش استان تهران با رویکرد آینده نگاری تدوین شده تا نگاه توسعه ای و نیازهای استان تا 50 سال آینده مورد توجه قرار گیرد.
ترکی تأکید کرد: حوزه کشاورزی علاوه بر تحقیق و پژوهش، به آسیب شناسی نیز نیاز دارد، در اجرای طرح های آینده نگاری باید به گذشته نیز توجه داشت و موضوع مدیریت یکپارچه حوزه کشاورزی،یکپارچه سازی اراضی و الگوی کشت را در اولویت برنامه ها قرار داد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به این که با یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، هزینه های تولید کاهش پیدا می کند افزود: در دنیا مزرعه داری در 150 هکتار زمین انجام می شود در حالی که در ایران، این میزان4.5 هکتار است که این امر اجرای طرح های الگوی کشت و شیوه های نوین کشاورزی را با چالش مواجه می کند.
وی گفت : توسعه کشاورزی، اساس توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور است از این رو سازمان مدیریت استان تهران از طرح های پژوهشی کشاورزی که نگاه ویژه ای به آینده نگاری دارد حمایت می کند.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس