سالانه 250 هزار نفر به جمعیت تهران افزوده می شود

سالانه 250 هزار نفر به جمعیت تهران افزوده می شود


به گزارش ایرنا، سید فرید موسوی عصر یکشنبه در حاشیه آئین افتتاح طرح های روستایی ری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تهران از استان های مهاجر پذیر است و این افزایش جمعیت مستلزم افزایش امکانات و تسهیلات برای این افراد است.
وی تصریح کرد: میزان امکانات روستاهای تهران با افزایش جمعیت همخوانی ندارد و باید برنامه ریزی مناسبی در این زمینه انجام شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه روستاهای استان تهران از غفلت چند ساله رنج می برند، بیان کرد: تعدادی از طرح ها از دهه 80 تاکنون به روز رسانی نشده و این موضوع برخی مناطق را در اجرای طرح هادی با چالش مواجه کرده است.
موسوی به تخصیص یک و نیم میلیارد دلار اعتبار برای توسعه رفاه و افزایش تولبد عشایر و روستاییان از محل صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: این اعتبار به متقاضیان فعالیت های عشایری و روستایی و برای عمران و گسترش این حوزه ها پرداخت می شود.
وی عنوان کرد: هم اکنون این طرح ابلاغ و اجرایی شده و این روند گام مثبتی در راستای رفع چالش اشتغال روستائیان است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تخصیص 30 درصدی اعتبار از مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری بر اساس تعداد جمعیت روستاها نیز از طرح های خوبی است که از سال 1396 اجرایی شده است.
وی یادآور شد: در دو سال اخیر روال تخصیص بودجه به روستاها به همین منوال بود و در سال آینده نیز این روند تداوم خواهد داشت.
موسوی افزود: مسئولان باید به فکر راهکاری برای درآمد پایدار در راستای ارائه خدمات موثر به مردم روستاها باشند تا خللی در این عرصه ایجاد نشود.
فرماندار ری نیز در ادامه اظهار داشت: مردم فشارهای اقتصادی و مشکلات معیشتی را تحمل می کنند اما هرگز بداخلاقی های سیاسی را نمی پذیرند.

** توسعه روستاهای ری قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست
فرماندار ویژه ری در ادامه افزود: در طول چهل ساله انقلاب اسلامی، روستاها از امکانات و تسهیلات بسیاری برخوردار شدند که نسبت به قبل از انقلاب به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
هدایت الله جمالی پور افزود: ارائه خدمات مطلوب به روستاها موجب توسعه روستاهای شهرستان و افزایش تولیدات در این بخش می شود.
وی اضافه کرد: توسعه فضای سبز و مکان های فرهنگی روستاهای ری ادامه خواهد داشت تا همه اقشار به ویژه جوانان از خدمات این بخش بهره مند شوند.
2 طرح روستایی در شهرستان ری عصر امروز (یکشنبه) به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی به بهره برداری رسید.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس