سالانه 6 میلیون دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت می کنند

سالانه 6 میلیون دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت می کنند


به گزارش ایرنا، فرهاد قاسمپور روز شنبه در مراسم آغاز هفته سرود و نمایش مدارس در شهرری با اشاره به اینکه مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان در پنج حوزه مختلف برگزار می شود، اظهار داشت: هنرهای آوایی، نمایش و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش های ادبی، رسانه و فضای مجاز از جمله حوزه های مسابقات هنر و فرهنگی دانش آموزان در سطح کشور است.
وی ادامه داد: مسابقات فرهنگی و هنری مدارس با شرکت 6 میلیون دانش آموز از آبان ماه آغاز می شود و در نهایت با انتخاب 2 هزار و 500 دانش آموز نخبه دبیرستانی در تابستان هر سال بعد به پایان می رسد.
قاسمپور به تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در خصوص توجه به فعالیت های هنری و زیبایی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: سرود و نمایش از ابزار مهم معلمان و مربیان پرورشی در رشد و شکوفایی ابعاد مختلف شخصیت دانش آموزان است.
وی یادآور شد: استفاده از زبان هنر در بیان موضوعات درسی توسط معلمان باعث آموزش بهتر مفاهیم و ایجاد نشاط و شادابی در میان آنان می شود، فضای مدارس باید از حالت خشک کنکوری به فضای دوست داشتنی و با نشاط تغییر کند.
قاسمپور ادامه داد: مدرسه شاد باعث پرورش انسان شاداب، سرزنده و خلاق می شود که همین امر موجب ایجاد جامعه ای شاد، خلاق و مسولیت پذیر خواهد شد.
مراسم آغاز هفته سرود و نمایش مدارس شهرستان ری امروز شنبه با حضور علی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولان محلی در مجتمع آموزشی شهید غیوری برگزار شد.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس