ستاد مدیریت بحران استان تهران تا ایجاد شرایط عادی فعال است

ستاد مدیریت بحران استان تهران تا ایجاد شرایط عادی فعال است


محمد درجاتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از بعد از ظهر امروز بارش ها آغاز می شود اما محلی بوده و نقاط خاصی را در بر می گیرد.
وی یادآورشد: به طور معمول این نقاط خاص در غرب تهران و حد فاصل کن است و بارش ها اغلب در بالا دست بزرگراه حکیم رخ می دهد.
درجاتی با بیان اینکه امکان بارش برف در ارتفاعات وجود دارد، اظهار داشت: این بارش شدت چندانی ندارد و احتمال وقوع سیلاب نیز نمی رود.
سرپرست مدیریت بحران استان تهران گفت: هماهنگی لازم در این مدت با تمامی مدیران مرتبط با مدیریت بحران انجام شده و همه آنان مطلع هستند که در صورت وقوع رویداد احتمالی چه عملکردی باید داشته باشند.
وی با بیان اینکه دو نوع شرایط جوی حاکم است گفت: بارندگی های محلی که سامانه بارشی یک نقطه را پوشش می دهد و در همان نقطه هم بارندگی شکل می گیرد و می توان آن را به راحتی مهار کرد.
درجاتی ادامه داد: در دیگر شکل بارندگی که سامانه بارشی نامیده می شود که از بیرون می آید و یک نقطه خاص را تحت شعاع قرار نمی دهد و سامانه هفته گذشته نیز از همین نوع بوده است.
سرپرست مدیریت بحران استانداری تهران گفت: سامانه بارشی که از پنجمفروردین در این استان فعالیت خود را آغاز کرد به خوبی و به شکل مناسب مدیریت شد.
وی اضافه کرد: در این مدت بارش سیل را نداشتیم و فقط وقوع آبگرفتگی در برخی از شهرستان های استان گزارش شد.
درجاتی تاکید کرد: برای فردا روز دوشنبه نیز محدودیت های مدیریت بحران هفته گذشته دوباره برقرار می شود.
سرپرست مدیریت بحران استانداری تهران به تعطیل کردن رستوران ها و تفرجگاه های اطراف رودخانه ها و رود دره های این استان در روزهایی پنجم تا هفتم فروردین اشاره کرد و گفت: این محدودیت، بار دیگر روز دوشنبه برای این مناطق اعمال می شود.
وی تاکید کرد: هم اکنون تردد در تمامی مسیرهای ارتباطی این استان جریان دارد و مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.
به گزارش ایرنا، وقوع بارش های شدید طی روزهای گذشته علاوه بر جاری کردن سیل در برخی استان ها، بسیاری از استان های دیگر از جمله تهران را نیز به حالت آماده باش در آورده است.
تداوم بارش ها در استان تهران طی امروز هم پیش بینی شده است.
تهرام/3001/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس