سرریز سد ماملو وارد مسیل روخانه جاجرود در قرچک شد

سرریز سد ماملو وارد مسیل روخانه جاجرود در قرچک شد


بهمن خطیبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور تعادل ذخیره سد ماملو، از ساعاتی پیش بخشی از آب این سد وارد مسیل رودخانه جاجرود شد و این امر باعث شد تا پس از سال ها آب وارد این مسیل در حوزه شهرستان قرچک شود.
وی افزود: طی هفته های اخیر با پیش بینی های صورت گرفته از سوی ستاد مدیریت بحران، تمامی مسیرهای منتهی به رودخانه جاجرود در مناطق مختلف شهرستان به ویژه در حوزه منطقه باقرآباد و روستاهای قشلاق اول و روستای داود آباد مسدود شده تا از ورود افراد به بستر رودخانه جلوگیری شود.
وی گفت: دهیاری های روستاهای انتهای شهرستان قرچک نظیر قشلاق اول و داودآباد در آماده باش کامل به سر می برند و وضعیت بستر رودخانه و احتمال آبگرفتگی را مورد بررسی قرار می دهند.
خطیبی از شهروندان خواست تا از تردد در مسیل رودخانه ها بویژه رودخانه جاجرود خودداری کنند و برای مشاهده سیلاب درحریم رودخانه قرار نگیرند.
وی ادامه داد: مردم، اخبار، طلاعیه ها و توصیه های لازم را از طریق رسانه های معتبر و روابط عمومی فرمانداری دریافت کنند و درصورت مشاهده هرگونه حادثه، موضوع را با روابط عمومی فرمانداری و دبیرخانه ستاد مدیریت بحران شهرستان با شماره های 36151517 و 36151519 درمیان گذارند.
فرماندار قرچک تأکید کرد: مردم از هرگونه سکونت و توقف حتی برای لحظاتی کوتاه در حواشی رودخانه خودداری کنند.

** سرریز آب سد ماملو مقطعی است
معاون شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ورود سرریز آب سد ماملو به شهرستان قرچک مقطعی است و پس از چند ساعت قطع خواهد شد.
حجت الله پاچیده افزود: سرریز موقت آب سد ماملو پس از انتقال به بندهای انحرافی کبود گنبد شهرستان پاکدشت، به سمت قرچک رها شده و میزان آن به حدی است که مقدار اندکی آب به شهرستان قرچک می رسد.
وی اظهار داشت: حجم زیادی از این آب در بین راه و در معدن کریمی و مخازن چهل چشمه پاکدشت ذخیره شده و کمتر از 10 متر مکعب آب به قرچک می رسد از این رو نگرانی خاصی در احتمال جاری شدن سیلاب در مناطق پائین دستی قرچک وجود ندارد.
وی گفت : بیش از 14 سال است که آب وارد مسیل جاجرود نشده بود.
پاچیده اضافه کرد: رها سازی آب از سد ماملو به صورت مقطعی است و تا ساعاتی دیگر قطع خواهد شد.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس