سرقت از خط لوله اصلی پالایشگاه نفت تهران

سرقت از خط لوله اصلی پالایشگاه نفت تهران


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار عبدالرضا ناظری در این باره اظهار داشت: در پی اطلاع از فعالیت مخفیانه فردی در زمینه قاچاق سوخت در یک زمین محصور شده با دیوار واقع در روستای گلزار از توابع شهرستان پاکدشت، بررسی دقیق موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ماموران با هماهنگی مقام قضائی و حضور کارشناسان شرکت نفت در بازرسی از محل متوجه قاچاق سوخت شدند، هر چند که در ابتدا هیچگونه شواهدی مبنی بر ورود سوخت به این زمین محصور شده مشاهده نشد، ولی بارگیری مقادیر زیادی سوخت از این محل قابل تأمل بود.
سردار ناظری عنوان کرد: در بازرسی از این مکان، یک تونل تقریبا 70 متری منتهی به لوله اصلی انتقال فرآورده های نفتی که از پالایشگاه نفت تهران واقع در شهر ری به سمت استان مازندران در زیر زمین حفر شده بود، کشف کردند.
وی با بیان اینکه متهم با استفاده از شگردهای خاص و تخصصی با نصب فلکه 450 اینچی در مسیر این خط لوله اقدام به سرقت و قاچاق گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی می کرد، گفت: این خط لوله بنا به نیاز استان مقصد در هر مقطعی سوخت مورد نیاز از قبیل نفت ، گازوئیل و سایر سوخت ها پمپاژ می کرد.
سردار ناظری خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی به همدستی با 2 نفر دیگر در سرقت از منابع ملی اعتراف کرد و بیان داشت که بیش از 4 ماه این فعالیت مجرمانه را انجام داده است.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران در خاتمه با اشاره به اینکه ارزش ریالی این سرقت توسط کارشناسان در حال محاسبه است، بیان کرد: در این رابطه متهم اصلی دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.
به گزارش ایرنا، تاسیسات نفت جنوب تهران واقع در باقرشهر شامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، خطوط لوله و مخابرات، پالایشگاه تهران، منطقه سه گازرسانی کشور، شرکت بهران و ایرانول می شود.
شرکت پالایش نفت شهید تندگویان تهران، دارای دو پالایشگاه شمالی و جنوبی است که پس از تاسیس آن در فاصله سال های 1344 تا 1347، بخش جنوبی آن در سال 1348 و بخش شمالی در سال 1352 به بهره برداری رسید.
خوراک اصلی این پالایشگاه از نفت خام سبک اهواز – آسماری ، نفت خام مارون – شادگان و نفت خام آسیای میانه ، تامین می شود.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس