سومین سالگرد شهادت سعید سیاح طاهری در تهران برگزار می شود

سومین سالگرد شهادت سعید سیاح طاهری در تهران برگزار می شود


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 15، در این آیین سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران ویژه این مراسم است و مالک حدپورسراج نویسنده، کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به روایتگری می پردازد.
سردار شهید سعید سیاح طاهری از فرماندهان جنگ ایران و عراق و فعال فرهنگی و اجتماعی 18 اسفند 1336 در آبادان متولد شد، دوران نوجوانی وی مصادف با اوج‌گیری مبارزات علیه حکومت پهلوی بود، روح بزرگ شهید سیاح طاهری، او را به سمت مبارزه علیه سلطه استعمار و استبداد در کشور سوق داد و مجاهدت در راه ریشه کن کردن نظام طاغوتی و برپایی حکومت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) را بر اخذ بورسیه و تحصیل در آمریکا ترجیح داد.
شهید طاهری پس از انقلاب در عرصه های مختلف دفاع از کشور از جمله مبارزه با غائله ضدانقلاب در کردستان، خط التقاط و فتنه منافقین و بنی صدر فعال بود و با شروع تجاوز دشمن بعثی به کشور به همراه پدر و 2 برادرش داوطلبانه به دفاع از نظام جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان در مسئولیت فرماندهی رده های مختلف رزمی پرداخت.
وی پس از دوران جنگ عراق با درجه جانبازی 70 درصد وارد عرصه فعالیت‌ های فرهنگی، هنری و اجتماعی شد، برگزاری جشنواره‌های فیلم دفاع مقدس دانش آموزی در مناطق محروم و ساماندهی یادمان 177 شهید گمنام گلزار شهدای آبادان، برگزاری مسابقات کتابخوانی دفاع مقدس نمونه ای از اقدامات اوست.
سردار طاهری با شروع جنگ سوریه، داوطلبانه برای حضور در این نبرد و آموزش نیروهای جوان سوری و لبنانی اعلام آمادگی کرد و سرانجام 23 دی 1394 حین شناسایی جنوب غرب استان حلب و در منطقه خان طومان مورد اصابت خمپاره قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر مطهر این شهید پس از انتقال به خاک ایران در تهران تشییع و پس از آن به استان خوزستان منتقل شد که مورد استقبال اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده‌ های شهدا قرار گرفت.
مجموعه «سعید شهید» شامل 40 خاطره از سعید سیاح طاهری است که در 2هزار نسخه به چاپ رسیده‌ است.
آیین سومین سالگرد شهادت حاج سیاح طاهری روز پنجشنبه 20 دی ساعت 18 در قالب برنامه های فرهنگی متنوع و با حضور خانواده، دوستان، همرزمان شهید و عموم شهروندان در فرهنگسرای خاوران به نشانی میدان خراسان، خیابان خاوران، سه راه هاشم آباد برگزار می‌ شود.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس