سیلاب حدودا 230 میلیارد تومان به شمیرانات خسارت زد

سیلاب حدودا 230 میلیارد تومان به شمیرانات خسارت زد


سیروس قدرتی روز دوشنبه در گفت و گوی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنا بر اعلام شهرداری ها خسارت وارده به ابنیه فنی، معابر شهری، تخریب پل ها و دیوارهای حائل، زیرسازی و … در شهر اوشان، فشم و میگون 110 میلیارد تومان، شهر شمشک 29 میلیارد و 500 میلیون تومان و لواسان 3 میلیارد و 800 تومان برآورد شده است.
این مقام مسئول افزود: در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای، تخریب راه های اصلی و فرعی و دیوارهای حائل، ریزش برداری، بهسازی آسفالت و … 48 میلیارد و 500 میلیون تومان خسارت به همراه داشت.
وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی نیز خسارت ناشی از تخریب انهار زراعی، رسوبات به جا مانده در باغات، تخریب سربندهای انهار و تاسیسات 3 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد.
معاون عمرانی فرمانداری شمیرانات اذعان داشت: احیای ساختار رودخانه های اصلی و فرعی، اصلاح هندسه ی رودخانه ها و خطوط انتقال 10 میلیارد تومان برای امور منابع آب هزینه خواهد داشت.
قدرتی گفت: بنا بر بررسی های صورت گرفته توسط آب و فاضلاب شهری نیز شبکه های توزیع، خطوط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب 12 میلیارد تومان خسارت دیده است.
به گفته این مقام مسئول ترمیم مخزن های آبفای روستایی و خطوط انتقال نیز 280 میلیون تومان هزینه دارد.
وی بیان داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خسارت ناشی از تخریب ابنیه و تاسیسات روبنایی حریم روستاها، آسیب واحدهای مسکونی و … را 10 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد.
معاون عمرانی فرمانداری شمیرانات با اشاره به آسیب های وارده به تاسیسات دستگاه های خدمات رسان خاطرنشان کرد: شرکت گاز 1 میلیارد و 200 میلیون تومان، اداره برق 1 میلیارد و 100 میلیون تومان و مخابرات 500 میلیون تومان خسارت دیده اند.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران، تگرگ و طغیان رودخانه جاجرود روز دوشنبه در سطح شهرستان شمیرانات بویژه بخش رودبار قصران منجر به وقوع سیلاب و آب گرفتگی دربرخی نقاط، ریزش کوه و انسداد برخی جاده ها شد که البته خسارت جانی به همراه نداشت اما براساس گزارش ها به بخش هایی از زیرساخت های این شهرستان آسیب جدی وارد کرد.
شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستان متشکل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس