سیلاب 50 میلیارد ریال به زیرساخت های شهرستان ری خسارت زد

سیلاب 50 میلیارد ریال به زیرساخت های شهرستان ری خسارت زد


سید ناصر موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عمده خسارت های وارد شده در حوزه های آب و فاضلاب، تاسیسات شهری و اراضی کشاورزی است.
وی ادامه داد: علاوه بر این به سیل بندها، تاسیسات شهری، جداول، معابر عمومی، بوستان ها و فضاهای سبز و نهرهای آب نیز خسارت هایی وارد شد.
موسوی ادامه داد: سیلاب رودخانه کن در بخش غربی و رودخانه سرخه حصار در بخش شرقی شهرستان ری اگر به شکل درست و اصولی به وسیله عوامل اجرایی شهرستان مدیریت نمی شد، امروز شاهد خسارت های سنگین تری بودیم.
وی با اشاره به اینکه 15 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری در بخش کهریزک بر اثر بارش باران و طغیان رودخانه کن زیر آب رفته بود، ابراز کرد: این میزان از اراضی تحت کشت غلات از جمله گندم، جو و کلزا در روستاهای اسماعیل آباد، جهان آباد و شهر کهریزک بود.
وی میزان خسارت تقریبی به اراضی کشاروزی را در حدود ٢ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: فرمانداری ری در جهت جبران خسارت های وارده تلاش خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، سامانه بارشی قوی که یکشنبه شب هفته گذشته وارد آسمان استان تهران شد، در 24 ساعت فعالیت سبب بارش شدید و به دنبال آن آبگرفتگی و سیل منجر شد.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
/6003/3218

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس