سیل آسیب جدی به زیرساخت های شمیرانات وارد کرده است

سیل آسیب جدی به زیرساخت های شمیرانات وارد کرده است


حجت الاسلام و المسلمین مهدی شیخ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بر لایروبی رودخانه جاجرود توسط آب منطقه ای شمیرانات تاکید کرد و اظهار داشت: اگر این رودخانه بیش از این لایروبی می شد، میزان خسارت وارده کمتر بود.
وی تصریح کرد: لایروبی رودخانه ها از وظایف آب منطقه ای است و باید هر چه سریعتر بستر این رودخانه لایروبی شود.
حجت الاسلام شیخ عنوان کرد: کوهستانی بودن این شهرستان در مواقع بارانی علاوه بر طغیان رودخانه ها با ریزش بهمن و کوه که منجر به انسداد جاده ها و آسیب جدی به ایمنی راه ها می شود نیز مواجه است.
وی ادامه داد: تلاش های مستمر فرمانداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها، نیروهای خدماتی و امدادی شهرستان های تهران و شمیرانات از زمان قبل و شروع بحران، خسارت های کن، سولقان و رودبار قصران را به حداقل رساند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ستاد مدیریت بحران استان باید توجه ویژه ای به شمیرانات بخصوص بخش رودبار قصران داشته باشد تا زیرساخت های از بین رفته بازسازی و ترمیم شوند.
وی با اشاره به پیش بینی سامانه بارشی جدید در اوایل هفته آینده نیز گفت: بارش های هفته آینده ضعیف تر از سامانه بارشی قبل خواهد بود، اما زیرساخت های منطقه به شدت آسیب دیده اند که این امر احتمال بحران بعدی را افزایش می دهد.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران و تگرگ و طغیان رودخانه جاجرود در روز دوشنبه هفته جاری در سطح شهرستان شمیرانات بویژه بخش رودبار قصران متشکل از شهرهای اوشان، فشم، میگون و شمشک منجر به سیلاب، آب گرفتگی، ریزش کوه و بهمن، انسداد جاده ها، رانش زمین و … شد؛ این حادثه خسارت جانی به همراه نداشت اما به زیرساخت های شهرستان آسیب جدی وارد کرده است.
شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستان متشکل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس