سیل مهربانی همکلاسی های ایران از پایتخت به راه افتاد

سیل مهربانی همکلاسی های ایران از پایتخت به راه افتاد


به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم جمعی از مسئولان آموزش و پرورش و تشکل های دانش آموزی نیز به صورت نمادین در مدرسه دخترانه شایسته منطقه 11 تهران حضور داشتند.
قائم ‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش در این مراسم با اشاره به آغاز این پویش ملی گفت: دانش آموزان بیش از 110 هزار مدرسه در این پویش مشارکت کردند.
«امیرعلی نعمت اللهی» اظهارداشت: امروز دانش آموزان و تشکل های این قشر با همدلی، مشارکت و اتحاد کم نظیر در کنار سایر پایگاه های موثر نظام هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره)، منادی دوستی، صمیمیت، مشارکت و هم افزایی شدند.
وی افزود: امروز دانش آموزان همراهی خود را با دانش آموزان سیل زده کشور اثبات کردند.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: فرهنگیان با همراهی دانش آموزان از ابتدای وقوع سیل با کار جهادی در مناطق سیل زده نقش موثری داشتند و معاونان و بازرسان وزیر نیز گزارش هایی را از حضور فعال فرهنگیان به صورت جهادی و خودجوش در مناطق سیل زده ارائه کرده اند.
وی گفت: علاوه بر این فرهنگیان شاغل، بازنشسته و مدیران کل استان ها آمادگی خود را برای حضور در مناطق سیل زده برای کمک به دانش آموزان و فرهنگیان برای جبران عقب ماندگی درسی اعلام کرده اند.
به گفته نعمت اللهی حدود 250 مدرسه و آموزشگاه به صورت اضطراری در اختیار اسکان سیل زدگان قرار گرفته است.
وی با تشریح اقدامات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این زمینه اظهارداشت: این نهاد نیز از ابتدای وقوع سیل اقدامات موثر فرهنگی و هنری را در مناطق آسیب دیده در دستور کار قرار داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آیین با اشاره به اقدامات این نهاد برای کمک به دانش آموزان و فرهنگیان مناطق سیل زده اظهارداشت: با توجه به تعیین استان های معین برای کمک به استان های سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان، آموزش و پرورش نیز برنامه ریزی هایی را برای کمک به دانش آموزان و فرهنگیان این استان ها در دستور کار قرار داده است.
عبدالرضا فولادوند برنامه ریزی های آموزشی، جبران عقب ماندگی های درسی و ارائه خدمات مشاوره‌ ای را از جمله خدمات آموزش و پرورش تهران به مناطق سیل زده عنوان و ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات گامی در راستای کمک و نوعدوستی برداشته شده باشد.
به گزارش ایرنا، به دنبال بارش های شدید از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور سیل برخی استان ها از جمله خوزستان، لرستان و گلستان را درگیر کرده است.
تهرام/7245/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس