ششمین سالانه تبادل چاپ دستی در نگارخانه لاله افتتاح می شود

ششمین سالانه تبادل چاپ دستی در نگارخانه لاله افتتاح می شود


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از نگارخانه لاله، در یک دهه اخیر گسترش دامنه های تجربی چاپ دستی و تولید تجهیزات تخصصی آن به دست متخصصان داخلی موجب رشد و رونق کارگاه های متعدد چاپ دستی و گرایش پر شور هنرمندان نسل جوان به این عرصه شده که دورنمای روشنی از پیشرفت فعالان آن در ایران و عرصه های بین المللی ترسیم می کند.
سـالانه تـبادل چـاپ دسـتی (کارت پستال) از آغاز شکل گیری و برنامه ریزی تاکنون، بستری برای تجربه و ارائه آثار هنرمندان این عرصه فراهم کرده و در نگارخانه لاله برگزار شده است.
این سالانه با هدف تبادل آثار و به اشتراک گذاری جدیدترین تجربیات هنرمندان شکل گرفته و در هر دوره بر تعداد علاقه مندان آن افزوده شده است.
در ششمین سـالانه تـبادل چـاپ دسـتی، پس از انتشار فراخوان، 268 نفر آثار خود را به دبیرخانه سالانه ارسال کردند. پس از بررسی در مرحله نخست، تعداد یکصد و 72 اثر متناسب با شرایط فراخوان و استانداردهای چاپ دستی شناخته شد که در مرحله دوم، آثار یکصد و 56 نفر به بخش نهایی راه یافت. در بخش مدعوین نیز 10 هنرمند فعال شرکت کردند.
در سالانه تبادل چاپ دستی هنرمندان، نسخه های متعدد و همسان از یک اثر را به دبیرخانه سالانه ارسال می کنند که بخشی از نسخه ها به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کننده­ها تبادل می شود.
همچنین بخشی دیگر از نسخه ها در نمایشگاه سالانه ارائه خواهد شد.
دبیری ششمین سالانه تبادل چاپ دستی بر عهده کیوان عسگری (هنرمند معاصر و مدرس هنر) بوده است.
نمایشگاه آثار منتخب ششمین سالانه تبادل چاپ دستی روز جمعه ششم اردیبهشت ساعت 16 تا 20 در نگارخانه لاله گشایش می یابد و برای بازدید از 7 تا 24 اردیبهشت از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 18 به استثنای روزهای تعطیل دایر خواهد بود.
نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله واقع شده است.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس