شهرداری تهران: رود دره های پایتخت مداوم رصد می شود

شهرداری تهران: رود دره های پایتخت مداوم رصد می شود


به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران؛ اصغر اعطایی با اشاره به وقوع بارش باران از شب گذشته در شهر تهران اظهار کرد: در سطح شهر تهران کانال ها و مسیل های بسیار زیادی وجود دارد که در طول سال از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مناطق کنترل می شوند البته بارش ها در پاییز و زمستان گذشته بسیار قوی تر از امروز بوده و ما هیچ مشکلی نداشتیم.
وی با بیان اینکه غافلگیری در هنگام بارش به دلیل نبود آمادگی است، عنوان کرد: از ماه ها قبل پیش بینی های لازم و تمهیدات مناسب را در نظر گرفته بودیم و معمولا هر کاری که با برنامه ریزی صورت گیرد با شکست رو به رو نخواهد شد.
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران درباره احتمال وقوع سیل در پایتخت عنوان کرد: در شبکه های مجازی شایعات زیادی مطرح می‌شود، اما هواشناسی اعلام کرده که تهران هوای بارانی خواهد داشت و البته بارش‌های بهاری به صورت رگباری و غیر قابل پیش‌بینی خواهند بود، اما تجهیزات لازم، ماشین آلات مناسب و زیرساخت‌های کافی برای هدایت آب وجود دارد و از این رو دچار مشکل نخواهیم شد.
اعطایی ادامه داد: با تمام این تفاسیر محل هایی که امکان وقوع سیل در آن ها وجود دارد همچون‌ روددره ها، رودخانه ها، مسیل ها، پارک ها و نزدیک رودخانه کن که احتمال دارد حجم آب در آن ها زیاد شود به طور مداوم پایش می‌شود و تذکرات لازم در این باره به مناطق داده شده و آن ها کنترل و رصد دائمی را انجام می دهند.
وی اضافه کرد: همچنین مناطق در محل‌هایی که امکان وقوع سیلاب وجود دارد به تمام مسافرانی که از شهرهای دیگر به تهران آمدند تذکرات لازم را ارائه می دهند تا اطراف رودخانه ها اسکان نداشته باشند.
مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران به مردم پایتخت اطمینان خاطر داد که سیل در تهران اتفاق نمی افتد و مردم در آرامش کامل به سر ببرند و از اوقات فراغت خود استفاده کنند.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس