شهرداری و میراث فرهنگی تهران در مرمت پل کن همکاری می کنند

شهرداری و میراث فرهنگی تهران در مرمت پل کن همکاری می کنند


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از میراث تهران، پرهام جانفشان با اشاره به اینکه بخشی از تاریخ و هویت منطقه کن درنقش ارتباطی این پل تاریخی گره خورده است گفت: برلزوم مرمت پل تاریخی کن که بر اثر طغیان رودخانه در فروردین ماه سال جاری آسیب دیده است تاکید کردیم.
وی حفظ کوچه باغ های کن به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی پایتخت را در دستور کار معاونت میراث فرهنگی استان قرار دارد و ابراز امیدواری کرد تا در سال 98 آثار طبیعی استان شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران حفظ جاذبه طبیعی را همانند با حفظ میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت ارزشمند دانست و افزود: همانگونه که منطقه 12 به عنوان بافت تاریخی تهران قدیم ارزشمند است، جاذبه های طبیعی منطقه شمیرانات و کن نیز برای شهر تهران پراهمیت و ارزشمند است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر نگاه شهرداری ها عوض شده و نگاه آن ها به میراث‌فرهنگی که هویت شهر را تشکیل می‌دهد نگاه حمایتی است.
گفتنی است طغیان رودخانه کن در روستای کن در دوشنبه 12 فروردین، بخش‌های اصلی پل آجری قاجاری «کن» شامل پایه میانی، عرشه پل و پشت‌بند پل آجری کن که در دوره قاجار روی رودخانه کن و به عنوان تنها راه ارتباطی روستاهای شمال رودخانه با ده کن ساخته شده بود، تخریب شد.
تهرام/7247//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس