شهردار دماوند: دستگاه ها وظایف خود را به دیگران محول نکنند

شهردار دماوند: دستگاه ها وظایف خود را به دیگران محول نکنند


به گزارش ایرنا، عباس صفری روز سه شنبه در نخستین نشست شورای اداری دماوند گفت: تمام ارگان ها وظیفه حمایت و مراقبت از اموال عمومی را دارند و نسبت به سرقت دریچه ها و کابل ها باید اهتمام ورزند.
شهردار دماوند تاکید کرد: در خصوص جلوگیری انسداد معابر یک تیم گشت و بازرسی از شورای شورای ترافیک به صورت هفتگی در سطح شهر فعال است.
این مقام مسئول با اشاره به جمع آوری سگ های بلا صاحب در این شهر گفت: شهرداری دماوند ماهانه 350 قلاده سگ جمع آوری می کند اما با توجه به اینکه به نظر می رسد سگ های جمع آوری شده عمدتا نشاندار هستند، لازم است مسئولان مربوطه نظارت بر مبادی ورودی و خروجی شهر جهت جلوگیری از وارد کردن سگ توسط افراد ناشناس را بیشتر کنند.
**اهمیت سه حوزه اشتغال، گردشگری و عمرانی در توسعه شهرستان
فرماندار شهرستان دماوند نیز در این نشست گفت: مدیران، مسئولان و کسانی که نقشی در خدمت رسانی دارند، در سال 98 باید پرتلاش تر و با همت بیشتر از سال گذشته برای خدمت به مردم در عرصه حاضر شوند.
مجید صفری با تشکر از همراهی و همدلی نهادهای شهرستانی و مردم دماوند در ارائه خدمات به سیل زدگان طی روزهای اخیر، وقوع اینگونه حوادث را زمینه ایجاد وحدت و همدلی دانست و بیان داشت: باید با تلاش و مدیریت مشکلات و حوادث را به یک فرصت تبدیل کرده تا در راستای سیاست های دولت با پشتکار و یاری هم پیش رویم.
صفری سال 98 را سال پر تلاش، حساس و خستگی ناپذیر برای مسئولان شهرستان دانست و گفت: امسال علاوه رفع هرگونه مشکل در زمینه اقتصادی و تحقق شعار سال، باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را فراهم کنیم و این مهم تنها با ایجاد امنیت و امید محقق می شود.
وی گفت: یکی از برنامه های مدیریت شهرستان در سالجاری را بازدید از مراکز تولیدی، کارخانجات و شهرک های صنعتی ذکر کرد و افزود: در این دیدارها مشکلات و مطالبات این مراکز را مورد بررسی قرار می دهیم و این مهم در هفته یکبار انجام می شود.
صفری از دستگاه ها خواست تا از تمامی ظرفیت های خود استفاده کنند و تاکید کرد: سال گذشته در حوزه گردشگری شاهد اتفاقات مثبتی بودیم و با توجه به اینکه شهرستان دماوند به عنوان پایلوت گردشگری انتخاب شده، تمامی زمینه های لازم در خصوص تسهیل امور سرمایه گذاران باید فراهم شود تا سیاست دولت در این امر تحقق گردد.
وی با تاکید بر اهمیت سه حوزه اشتغال، گردشگری و عمرانی در توسعه شهرستان گفت: شهرداران، بخشداران و دهیاران با همکاری ادارات ذیربط در این سه حوزه باید در پایان هر فصل سال یک طرح قابل افتتاح داشته باشند.
**مسئولان از ظرفیت جوانان برای توسعه شهرستان بهره بیشتری بگیرند
امام جمعه دماوند نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، بر حفظ حرمت این ماه تاکید کرد.
حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی با اشاره به برنامه های مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان افزود: می بایست تفاهم نامه هایی میان آموزش و پرورش و نهادهای مختلف منعقد شود تا دانش آموزان اوقات فراغت را به فراگیری حرفه و یا هنری بپردازند که در راستای تحقق شعار سال و تقویت زیرساخت های بخش اشتغال آنان در آینده باشد.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با تاکید بر اینکه مسئولان در بسیاری از امور از جوانان بهره گیرند، ادامه داد: در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی مخاطب جوانان هستند که لازم است مسئولان منطقه نسبت به بکارگیری جوانان در حوزه های مختلف اهتمام ورزند و یا مشاوره بگیرند.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس