شکارچیان کبوتران وحشی در پاکدشت به دام افتادند

شکارچیان کبوتران وحشی در پاکدشت به دام افتادند


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودرضا سعیدپور در این خصوص اظهار داشت: از این متخلفان لاشه 17 قطعه کبوتر وحشی و یک قطعه سار که به صورت غیرقانونی و بدون هرگونه مجوزی شکار شده است، همراه با سه قبضه اسلحه دو لول شکاری و یک قبضه تفنگ بادی دوربین دار و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه این شکارچیان غیر مجاز متخلف تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند، افزود: به استناد قانون هرگونه شکار و صید جانوران‌ وحشی‌ عادی‌ بدون‌ پروانه ‌ مشمول مجازات نقدی‌ یا حبس است.

** نمونه برداری از هفت واحد صنعتی و تولیدی در بهارستان
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: از خروجی فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در این شهرستان طی هفته جاری نمونه برداری شد.
شیدا اکار در این باره اظهار داشت: این اداره در راستای اجرای رسالت سازمانی خود و در پی گشت و پایش زیست محیطی همزمان با دهه مبارک فجر اقدام به نمونه برداری از خروجی فاضلاب دو واحد آبکاری، دو احد صنعتی، یک واحد غذایی و یک واحد تولیدی پوشاک کرد.
وی افزود: نمونه ها برای انجام آنالیز شیمیایی، میکروبی و فلزات سنگین احتمالی موجود در فاضلاب خروجی واحدها به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال و در صورت مغایرت نتایج با استانداردهای زیست محیطی برای واحدهای متخلف جهت اصلاح عملکرد اخطاریه زیست محیطی صادر و ابلاغ می شود.
اکار خاطرنشان کرد: اجرای نمونه برداری و ابلاغ اخطاریه ها به واحدهای متخلف در راستای جلوگیری از ادامه روند آلایندگی انجام شده و با بی توجهی مدیران و متصدیان واحدها به اخطاریه ها جهت اتخاذ تمهیدات زیست محیطی، به صورت قاطع و قانونی برخورد خواهد شد.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس