شکارچی غیرمجاز یک راس کل وحشی در ورامین دستگیر شد

شکارچی غیرمجاز یک راس کل وحشی در ورامین دستگیر شد


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، منصور گل محمدی گفت: براساس اطلاعات یکی از همیاران محیط زیست مبنی بر نگهداری لاشه حیوانات وحشی در منزل شخصی در ورامین موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته ماموران اجرایی با دریافت حکم بازرسی از مرجع قضایی به محل مورد نظر مراجعه کردند، افزود: ماموران اجرایی این اداره با حضور ماموران کلانتری پس از بازرسی منزل شکارچی غیرمجاز اجزای لاشه یک راس کل وحشی، دو قطعه مرغابی و یک عدد سلاح گلوله زنی دارای مجوز حمل را کشف و ضبط کردند.
گل محمدی خاطر نشان کرد: متخلف پس از پرداخت زیان وارده به محیط زیست و تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شود.

**تحویل یک راس کل وحشی به محیط زیست در فیروزکوه
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه گفت: در طی روزهای گذشته یکی از اهالی روستای نجفدر در فاصله یک کیلومتری روستا، یک راس کل وحشی را که بی حال بوده، مشاهده نمود و فورا با مامورین اجرائی سرمحیط بانی ارجمند تماس گرفته و موضوع را گزارش کرد.
محمد فریدی با اشاره به اینکه ماموران اجرائی سرمحیط بانی ارجمند، حیوان را جهت مداوا به دامپزشکی فیروزکوه منتقل کردند، افزود: حیوان پس از درمان جهت نگهداری و مداوای کامل به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

**تحویل یک بهله پیغو به محیط زیست در شهرستان بهارستان
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست در پی حضور پرنده شکاری در محل سکونتش، به این اداره مراجعه و این پرنده را که از گونه پیغو بوده، به ماموران اجرایی تحویل داد.
شیدا اکار افزود: نیروهای این اداره پرنده مذکور را در راستای حفاظت از حیات وحش و بازگرداندن به طبیعت در صورت اطمینان از قابلیت رها سازی، به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون سه بهله پیغو به این اداره تحویل داده شده است، بیان داشت: شهروندان از هرگونه زنده گیری، خرید و فروش و نگهداری پرندگان و حیوانات وحشی خودداری کرده و در صورت مشاهده اینگونه موارد با این اداره تماس برقرار کنند.

**جمع آوری و تعطیلی یک واحد تفکیک ضایعات در اسلامشهر
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: یک واحد جمع آوری تفکیک ضایعات به علت ایجاد آلایندگی های زیست محیطی و تفکیک غیر اصولی با صدور اخطاریه های صادره و با پیگیری های حقوقی این اداره، سر انجام به دستور قضایی و در حضور قاضی پرونده جمع آوری و تعطیل شد.
سعید شهند گفت: پایش و شناسایی چنین واحدهای آلاینده در حوزه شهرستان همچنان ادامه داشته و این اداره با منابع آلاینده غیرمجاز برخورد کرده و در موارد لازم پیگیری قانونی را از طریق مراجع قضایی تا حصول نتیجه نهایی انجام می دهد.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس