صنایع دستی بهبودیافتگان اجتماعی در برج میلاد عرضه می شود

صنایع دستی بهبودیافتگان اجتماعی در برج میلاد عرضه می شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، نجم الدین محمدی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهارداشت: معاونت توانمندسازی و کارآفرینی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران این نمایشگاه را با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و انجمن های مردم نهاد و خیریه ها در سال حمایت از کالای ایرانی برپا کرده است.
وی، توانمندسازی افراد با نیازهای خاص، بهبودیافتگان در حوزه آسیب دیدگان اجتماعی و همدلی در میان شهروندان برای حمایت از این افراد و ایجاد اشتغال را از اهداف نمایشگاه دست آفرین عنوان کرد.
محمدی با اشاره به اینکه چگونگی عرضه و فروش محصول از دغدغه های کارآفرینان است، افزود: شهرداری تهران با برپایی این نمایشگاه در تلاش است که ضمن حمایت از کارآفرینان، کسب و کارهای کوچک خانگی در زمینه های مختلف هنری از جمله صنایع دستی و حذف واسطه‌ ها نقش تسهیل گری را در عرضه محصولات آنها ایفا کند.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهارداشت: با استفاده از ظرفیت شبکه سازی های دولتی و غیردولتی تلاش می کنیم با جلب مشارکت نهادهای مربوطه و بخش خصوصی زمینه ای برای ارتباط میان کسب و کارهای خانگی با بخش‌های خصوصی و دولتی برقرار شود.
وی با بیان اینکه کمیته کیفیت متشکل از کارشناسان میراث فرهنگی، آموزش فنی و حرفه ای و فروشگاه شهروند محصولات نمایشگاه دست آفرین را ارزیابی و قیمت گذاری می کنند، گفت: محصولات این نمایشگاه با 10 تا 35 درصد تخفیف عرضه می شود.
محمدی افزود: نمایشگاه دائمی دست آفرین در سه نقطه در مناطق 14، 22 و ساختمان‌ شماره 2 سازمان خدمات اجتماعی برپا می شود.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهارداشت: رایزنی هایی برای ارائه محصولات‌ دست آفرین در سه ایستگاه مترو آزادی، شهید بهشتی و تجریش در حال انجام است و از سال آینده محصولات این نمایشگاه در فروشگاه‌های شهروند عرضه می شود.
وی با بیان اینکه یک هزار و 230 متقاضی شرکت در نمایشگاه دست آفرین بودند، گفت: از میان این افراد 783 نفر بر اساس بررسی‌های کمیته کیفیت انتخاب شدند و در 310 غرفه‌ در برج میلاد محصولات خود را در حوزه مواد غذایی فاسدنشدنی، پوشاک و صنایع دستی عرضه می کنند.
محمدی افزود: سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با 700 خیریه در ارتباط است و در نمایشگاه دست آفرین 30 موسسه خیریه حضور داشته و محصولات توان یابان و 230 زن سرپرست خانوار در این نمایشگاه عرضه می شود.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به برپایی کارگاه های آموزشی در نمایشگاه دست آفرین اظهارداشت: با هماهنگی اداره کل آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای گذر مهارت در این نمایشگاه برپا می‌شود.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس