طرح آرامش بهاری در 12 امامزاده شهرری برگزار شد

طرح آرامش بهاری در 12 امامزاده شهرری برگزار شد


حجت‌الاسلام مرتضی صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 5 هزار متر از شبستان های امامزادگان شهرستان ری با تجهیزات گرمایشی و رفاهی در خدمت مسافران نوروزی قرار گرفته است.
وی با اشاره به شرایط جوی ناپایدار کشور و استان تهران عنوان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه ری با همکاری فرمانداری این شهرستان برای اسکان مسافران در راه مانده اقدام به مسقف کردن و آماده سازی شبستان های بقاع متبرکه کرده است.
صادقی ادامه داد: شبستان های امامزاده عبدالله(ع)، امامزاده ابوالحسن(ع) و شیخ صدوق از اصلی ترین محیط های اسکان مسافران نوروزی در شهرستان ری محسوب می شوند.
وی در ادامه به برپایی خیمه های معرفت افزایی در شبستان امامزادگان ری اشاره کرد و افزود: غرفه های کودک، چندرسانه‌ای، پاسخگویی به مسائل شرعی، غرفه مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده در خیمه های معرف افزایی به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کنند.
صادقی یادآور شد: 12 مبلغ اعزامی از استان قم وظیفه خدمات رسانی و پاسخگویی به مسائل شرعی مسافران نوروزی در این شهرستان را بر عهده دارند.
وی ابراز کرد: برای اولین بار غرفه صدوق شناسی با هدف شناساندن شخصیت این عالم بزرگ تشییع در بقعه ایشان توسط یکی از طلبه‌های متخصص برپا می‌شود.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری دارای 15 بقعه متبرکه و امامزاده است.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
/6003/3218

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس