طرح احداث موزه پرواز در تهران کلنگ زنی شد

طرح احداث موزه پرواز در تهران کلنگ زنی شد


به گزارش ایرنا، حسین شاهین نژاد نایب رییس کانون خلبانان ایران روز جمعه در جریان این مراسم گفت: تا سال 1301 در کشور فرودگاه نداشتیم و نخستین باند فرودگاه توسط انگلیسی ها در قلعه مرغی ایجاد شد.
وی با بیان اینکه نیروی هوایی، نیرویی مردمی است، ادامه داد: در سال 1303 مردم این کشور با فروش جواهرات و دام و طیور خود، دو هواپیما خریدند و به نیروی هوایی تقدیم کردند که این موضوع نشانه مردمی بودن این نهاد تاثیرگذار در کشور است.
شاهین نژاد با نشان دادن تصاویر هوایی و قدیمی از پادگان قلعه مرغی گفت: طراحی موزه پرواز در این فضا، نمادی برای مقاومت و تلاش خلبانان این مرز و بوم است.
وی با اشاره به طراحی موزه پرواز به شکل هواپیمای مدل 747 (هواپیمایی که امام راحل را در بهمن 57 به ایران به منتقل کرد) اظهار داشت: در این موزه با شبیه سازی فضای طبیعی، بازدید کنندگان از مسیر ترمینال به هواپیمای 747 وارد می شوند.
وی گفت: این هواپیما سه طبقه است که شامل وی آی پی، دریافت اطلاعات پرواز و قسمت پایین با کاربری های مختلف از جمله کافی شاپ طراحی شده است.
شاهین نژاد نصب سیستم «از من بپرسید» برای استفاده پژوهشگران ، نصب ماکت های عملیات های تاثیر گذار در جنگ و ایجاد سیستم شناسایی شهدای خلبان را از نکات قابل توجه در موزه پرواز عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، بوستان ولایت با وسعت 300 هکتار در منطقه 19 شهر تهران واقع شده و موزه پرواز در بخشی از این بوستان ایجاد می شود.
این آیین با حضور احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، علی توکلی شهردار منطقه 19، مهرشاد کاظمی‌ معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرضیه برومند و جمعی از خلبانان کشور کلنگ زنی شد.
تهرام/7244/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس