طرح استقلال مدیریت شهرستان ری در مجلس کلید خورد

طرح استقلال مدیریت شهرستان ری در مجلس کلید خورد


به گزارش ایرنا، محسن علیجانی زمانی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ری اظهار داشت: شهرری با وجود قدمت تاریخی، فاقد شورای شهر و مدیریت مستقل از تهران است و این شهر با وجود ظرفیت های زیاد باید مستقل اداره شود.
وی افزود: مدیریت شهری مستقل موجب می شود تا بودجه های منابع عمومی به صورت مستقیم در اختیار قرار گیرد و به تبع آن توسعه همه جانبه شکل می گیرد.
علیجانی گفت: توسعه مذهبی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ری از دستاوردهای استقلال و داشتن شورای شهر مستقل است.
وی با بیان اینکه ری باید به قطب فرهنگی تهران تبدیل شود گفت: هویت تاریخی و فرهنگی این منطقه دارای قدمتی دیرینه است و در گذشته جاده ابریشم از این منطقه عبور می کرد و حال این آثار تاریخی در کم توجهی مسئولان گم شده اند.
نماینده مردم تهران و ری افزود: امروزه فرهنگ در جهان بر اساس فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نگرش های فردی شکل می گیرد و بایستی سعی کنیم این فرهنگ غنی ری را زنده کنیم.
وی با بیان اینکه که فضای رسانه باید به این موضوع بیشتر بپردازد، افزود: نقش رسانه ها در انتقال اخبار و معضلات مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است و باید به موضوع استقلال ری بیشتر توجه کنند.
نماینده مردم تهران و ری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصحاب رسانه باید اهمیت استقلال ری را درک و از مسئولان مطالبه گری کنند.
شهرستان ری منطقه ای به وسعت حدود 138 کیلومتر مربع شامل 80 کیلومتر مربع از شهر تهران و پنج شهر باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، خاورشهر و قیامدشت با جمعیت حدود یک میلیون و688 هزار نفر است.
6003/1970

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس