طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان دماوند آغاز شد

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان دماوند آغاز شد


حسن خیرخواه روز شنبه در خصوص آغاز این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری این طرح شناسایی افرادی است که دارای فشار خون بالا بوده و از آن بی خبر هستند و یا در صورت اطلاع به منظور درمان کامل به متخصصین معرفی شوند.
این مقام مسئول تاکید کرد: در صورتی که افراد دارای فشار خون بالا باشند مشخصات فردی آنان به منظور انجام مراحل درمانی در سامانه ثبت می شود.
خیر خواه گفت: علاوه بر تمام مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت در سطح شهرستان 7 پایگاه سیار نیز در نقاط مختلف به منظور اجرای این طرح برپا شده است که 2 پایگاه در محور هراز و مابقی در محور دماوند- فیروزکوه است.
وی با اشاره به اینکه منشا بسیاری از بیماری ها از جمله سکته های قلبی، مغزی و دیالیز فشار خون بالا است، گفت: 25 درصد از جمعیت بالای 30 سال شهرستان که حدود 10 هزار نفر می شود، مبتلا به فشار خون بالا هستند.
این مقام مسئول افزود: این نهاد در سطح شهرستان به 150 هزار نفر در حال ارائه خدمات است و از این میزان 101 هزار نفر در سامانه سیب ثبت نام کردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه در سال جاری 4 طرح ملی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این طرح ها در سطح ملی کاهش بیماری و کنترل صحیح در راستای جلوگیری از عوارض مختلف بیماری ها است.
لازم به ذکر است طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیر ماه سال جاری ادامه دارد.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس