عبور ایمن عشایر از شهر پردیس را تامین می کنیم

عبور ایمن عشایر از شهر پردیس را تامین می کنیم


کوروش گلریز روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مسیرهای کوچ عشایر از داخل شهر پردیس که با حضور مدیر کل امور روستایی و شوراها در استانداری برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عبور از آزاد راه برای عشایر و احشام ایمن نیست و ساخت پل استاندارد عبور دام از بالای آزادراه زمان بر و هزینه بر است.
وی افزود: زیر گذر آب انجیرک مسیر ایمن و مناسبی برای عبور عشایر است ما این مسیر را برای عبور آنها هموار سازی می‌کنیم و تا از مسیر موقت دره رود، واصفجان ، پورزند گذر و به سمت دشت لار مسیر خود را ادامه بدهند.
شهردار پردیس گفت: یکی از مشکلاتی که از سنوات قبل در این شهر دیده نشده عبور عشایر در کوچ بهاره و پاییزه است و باید راهکار مناسبی برای آن پیدا کرد.
گلریز در ادامه با اشاره به سال رونق تولید خاطر نشان کرد: عشایر تولید کنندگان اصلی هستند و در این راستا، ایمن سازی و هموارسازی مسیر عشایر را در راستای حمایت از رونق تولید در دستور کار خود قرار دادیم.
وی گفت: مشکلی با عبور احشام در شهر نداریم در برخی از شهرها در خارج از کشور برای عبور راحت احشام یک روز شهر را تعطیل می کنند.
شهردار پردیس با اشاره به فنس کشی مسیر زیر دکل های برق در ورودی شهر پردیس اظهار داشت: بیشترین تردد عشایر و احشام از محدوده دکل های برق است که با فنس کشی این محدوده، ایمنی عبور احشام را تامین می‌کنیم.
معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در سال های اخیر ساخت سازه ها، مسیرها و اتوبان‌ها ، محل عبور پر خطری را برای احشام عشایر در این منطقه ایجاد کرده است.
نوید عباسی با اشاره به مناسب سازی مسیر تردد عشایر خاطر نشان کرد: لایروبی دهانه پل ها و کالورت‌ها با مشارکت شهرداری پردیس، امور آب ، شرکت آزاد راه و راهداری شهرستان قبل از ورود عشایر انجام می‌شود.
وی گفت: ساخت پل استاندارد برای عبور احشام عشایر در صورت تخصیص اعتبار از سوی استان اجرایی خواهد شد و تا آن‌زمان به عشایر که مهمانان شهر ما هستند برای عبور ایمن از شهر کمک می‌کنیم.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس