فرونشست زمین در بازار تهران به خاطر بارش های اخیر نبود

فرونشست زمین در بازار تهران به خاطر بارش های اخیر نبود


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، علی محمد سعادتی در این باره اظهار داشت: این فرونشست مثل تمام نشست هایی است که در هر نقطه رخ می دهد و در سال های پیش نیز علاوه بر منطقه 12 در مناطق دیگر هم شاهد این اتفاق بوده ایم.
وی تصریح کرد: فرونشست زمین در حوزه علم زمین شناسی، دلایل مختلفی مثل لرزش های زمین، سست بودن خاک های تحت الارضی، تغییر سطح آب های زیرزمین، سازه های قدیمی، آثار به جا مانده از قنات ها، رشته قنات ها و … رخ می دهد.
شهردار منطقه 12 تهران افزود: اینکه به طور صرف بگوییم؛ سیل و بارش های اخیر موجب این فرونشست شده، اشتباه است.
وی با بیان اینکه در منطقه 12 و سایر مناطق شهرداری تهران بر روی شبکه جمع آوری آب های سطحی کار شده است، افزود: در عمق زمین کانال های بزرگی وجود دارد که آب ها را از سطح جمع می کند و حداقل 22 مدخل ورودی کانال داریم که آب ها را از سطح زمین جمع و از طریق کانال های زیر زمینی به جنوب شهر منتقل می کنند.
سعادتی درباره تاثیر حفاری های خطوط مترو بر فرونشست زمین نیز گفت: حفاری های خطوط مترو بر خاک فشار وارد می کند، اما این فشار به اندازه ای نیست که باعث فرونشست زمین شود.
وی ادامه داد: این حفاری ها از پیش محاسبه می شوند؛ حفاری خط هفت مترو به اتمام رسیده و نمی تواند چنین نشستی را ایجاد کند.
منطقه 12 تهران از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان حافظ و خیابان وحدت اسلامی و از جنوب به خیابان شوش و از شرق به خیابان ۱۷ شهریور و اتوبان شهید محلاتی محدود می‌شود.
تهرام/7245/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس