قالیباف: بعد از پیروزی انقلاب از مردم فاصله گرفتیم

قالیباف: بعد از پیروزی انقلاب از مردم فاصله گرفتیم


به گزارش ایرنا، محمد باقر قالیباف عصر پنجشنبه در سومین همایش فعالان حرکت های جهادی گفت: بعد از انقلاب دولت ها مردم را از کار، تلاش و حرکت بازداشتند در حالی که آنان هرگز نمی توانند کار مردم را انجام دهند.
وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب جوانان در عرصه ها حضور داشتند و به خوبی کارهای خود را انجام می دادند ادامه داد: در برخی از طرح ها نظیر برج میلاد و بزرگراه امام علی (ع) مشخص شد بخش عظیمی از کارها توسط جوانان زیر 33 سال انجام شده است و این نشان می دهد که جز به مردم و همراهی آنان نباید به هیچ چیز فکر نکنیم.
قالیباف با اشاره به اینکه در حرکت های جهادی همه حرکت ها باید از دل مردم باشد و از نگریستن به مسائل با نگاه گزینشی از جمله توجه به شیعه، سنی، جناح راست و جناح چپ بودن پرهیز کنیم افزود: مردمی که در سایه نظام اسلامی زندگی می کنند انسان و مخلوق خدا هستند که برای رسیدگی به نیازهای افراد باید خدمت رسانی کنیم که به این نگرش جهادی گفته می شود.
قالیباف تاکید کرد: نگران نباشیم و کارها را از صفر آغاز کنیم، در زمان جنگ مسائل اقصادی و مشکلات بسیار بیشتر از امروز بود و از حضور ما به عنوان یک شهروند و بسیجی برای شرکت در جنگ خودداری شد و می گفتند اشتباه آمده اید و آموزشی به ما نمی دادند اما امروز اینگونه نیست.
عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: باورها، مردم و جوانان را باید در نظر گرفت، ما در نظام پیشرفته اسلامی باید حرکت کنیم بحث جوانان کار جهادی، خدمت به محرومان و با امید گام برداشتن به سمت جلو است این بیانیه نیست که تکرار کنیم ما با این حرف ها باید اقداماتی را انجام دهیم و در کارهای جهادی به دنبال این هستیم که سبک زندگی جهادی را دنبال کنیم که این کار بدون کمک جوانان میسر نخواهد شد.
قالیباف با بیان اینکه در حوزه تصمیم گیری، صداقت، کار و انسجام، جوانان از مدیران امروز لایق تر هستند افزود: در مناطق محروم باید اقدامات جهادی نظیر خدمات درمانی، کارآفرینی با محوریت توانمند سازی را انجام دهیم تا مردم بتوانند روی پای خود بایستند و وارد صحنه شوند و از ظرفیت مردم که یک ظرفیت ناتمامی است استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: به یاد یکی از بهترین دوستان و همسنگران جهادی خودمان در کنار خانواده شهید امیرمحمد اژدری هستیم آمده ایم که یادی کنیم از مجاهدات این عزیز که مصداق جهاد ادامه دارد، بود و یادی کنیم از همه شهدا به خصوص شهدای مرزبان که در زاهدان به شهادت رسیدند در حقیقت این نشست یک نشست کاری است در کنار شکر این نعمت ها، یاد و نام مجاهدان و افرادی را که در حمایت از مردم قدم برداشته اند را زنده نگه داریم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بدون شک روح شهدا در این همایش حضور دارد؛ دیشب در اردوگاه میرشهیدی صحبت هایی را در رابطه با حرکت های جهادی داشتیم، امروز وقتی ما نگاه می کنیم که 40 سال از انقلاب گذشته در کنار افتخارات بزرگی که در بعد مادی و معنوی نصیب انقلاب شده است نباید تحت تاثیر فضای آشفته رسانه های بیگانه قرار گیریم.
قالیباف افزود: با تمام ستم هایی که دشمن بر ما روا داشته است ما در زمینه های مادی، خدمات و زیرساخت های کشور پیشرفت های زیادی داشته ایم و نباید ضعف های مدیریتی و ناکارآمدی برخی از افراد را به حساب انقلاب و آرمان ها بگذاریم.
وی گفت: باید به این نکته مهم توجه کنیم که آیا ما نمی توانستیم گام های بزرگتری را برای پیشرفت، عدالت و تحقق آرمان ها در بعد معنوی داشته باشیم، اشکالاتی که امروز وجود دارد از کجا سرچشمه گرفته است ریشه این مشکلات در این است که ما از مبانی انقلاب اسلامی فاصله گرفته ایم، ما در انقلاب به سنت الهی و خدای بزرگ ایمان داشته ایم و می دانستیم هر زمان در راه خدا قدم برداریم پیروزی ما قطعی است در انقلاب و دفاع مقدس نیز بر همین اساس پیش رفتیم.
قالیباف با اشاره به دوران دفاع مقدس افزود: مجاهدت هایی در آن دوران اتفاق افتاد و ایستادگی کردیم تا امروز که کشور عزیزمان ایران، عزت مسلمانان شده است و بر خلاف نظر دشمنان و آمریکا مسلمانان یکدست شده اند این یعنی سنت الهی، باور داشتن به انقلاب اسلامی و جهاد است.
در پایان این همایش که با حضور خانواده محمد امیر اژدری برگزار شد از تابلو ، تمبر یادبود ، نقاشی پرتره و کتابی از خاطرات وی رونمایی شد .
محمد امیر اژدری از اعضای جهادی قرارگاه امام رضا(ع) که به همراه جمعی از مسئولان این قرارگاه از تهران به منظور سرکشی به گروه‌های جهادی و شناسایی مناطق محروم جنوب کشور، عازم این مناطق بود در سانحه رانندگی در استان هرمزگان به دیار باقی شتافت.
امیرمحمد اژدری مسئولیت گروه پزشکی و درمانی و گروه عمرانی قرارگاه امام رضا(ع) را بر عهده داشت.
تهرام/ 3036//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس