قیمت نان سنگگ در قرچک با دستور فرماندار به نرخ سابق بازگشت

قیمت نان سنگگ در قرچک با دستور فرماندار به نرخ سابق بازگشت


به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر تعدادی از واحدهای نانوایی آزادپز سنگگ، بدون هماهنگی با شورای آرد و نان قرچک نسبت به افزایش نان تا 500 تومان برای هر قرص نان اقدام کردند که این امر با اعتراض مردم و واکنش مسئولان شهرستان مواجه شد.
پس از این افزایش قیمت و با تشکیل جلسه فوق العاده شورای آرد و نان قرچک، بهمن خطیبی فرماندار این شهرستان به بازگشت قیمت نان به نرخ سابق تأکید کرد و بر اساس گزارش مردمی، این امر از ظهر امروز عملی شد.
فرماندار قرچک در رابطه با تصمیم شورای آرد و نان شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: تعیین قیمت نان تنها از سوی دولت انجام می شود هیچ واحد نانوایی نباید بدون هماهنگی و به بهانه افزایش قیمت آرد، قیمت نان را افزایش دهند.
بهمن خطیبی افزود: پس از دریافت اخباری مبنی بر افزیش قیمت نان در برخی از واحدهای آزاد پز شهرستان، جلسه فوق العاده شورای آرد و نان برگزار شد و طی آن مقرر گردید تا قیمت نان بار دیگر به نرخ سابق باز گردد.
وی تأکید کرد: هر گونه تصمیم گیری در خصوص نرخ نان از وظایف دولت است و کسی نباید خودسرانه نسبت به این امر اقدام کند.
** اتحادیه نانوایان قرچک از بازگشت قیمت نان تمکین کردند
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گفت: در جلسه شورای آرد و نان قرچک که با حضور رئیس اتحادیه نانوایان همراه بود مقرر شد تا قیمت نان به سابق برگردد که کلیه واحدهای آزاد پز نیز نسبت به بازگشت قیمت نان تمکین کردند.
اسماعیل اردستانی گفت : در حال حاضر 250 واحد نانوایی آزاد پز و دولتی در شهرستان قرچک فعال هستند که تعداد کمی از واحدهای سنگگ آزاد پز قیمت نان را 500 تومان افزایش داده بودند.
** افزایش قیمت آرد حداکثر 7 هزار تومان در هر کیسه است
رئیس اداره سیلو و غله جنوب شرق استان تهران نیز افزایش قیمت آرد در هر کیسه 40 کیلوگرمی را 5 تا 7 هزار تومان اعلام کرد.
محمد گلدستانی به خبرنگار ایرنا گفت : در گذشته قیمت هر کیسه آرد 40 کیلوگرمی از 45 تا 52 هزار تومان فروخته می شد که در پی افزایش قیمت گندم آزاد، کارخانجات آرد، قیمت هر کیسه آرد را 5 تا 7 هزار تومان افزایش دادند.
وی اظهار داشت: از هر کیسه آرد 40 کیلوگرمی، بین 300 تا 350 قرص نان لواش و حدود یکصد قرص نان سنگگ تولید می شود بنابراین، افزایش حداکثر 7 هزار تومانی قیمت هر کیسه آرد، تأثیر چشمگیری در افزایش قیمت نان ندارد.
وی تأکید کرد: تعیین نرخ نان بر عهده دولت است و تا کنون دولت تصمیمی بر افزایش قیمت نان نداشته و دستورالعملی نیز در این خصوص تا کنون صادر نشده است.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس