لکه های صنعتی شهرستان پردیس پس از 40 سال ساماندهی می‌شود

لکه های صنعتی شهرستان پردیس پس از 40 سال ساماندهی می‌شود


امیراله حقیقی روز یکشنبه درگفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزون بر 10 هزار واحد صنفی و صنعتی در 5 نقطه ؛ خرمدشت – سیاسنگ، جاجرود- سعیدآباد، تپه سیف، کمرد و بومهن به دلیل عدم ساماندهی فاقد هویت بودند.
وی در ادامه افزود: تولید کنندگان این مناطق به دلیل عدم ساماندهی و نداشتن جایگاه رسمی از بسیاری از امتیازات مربوط به واحدهای صنعتی، صنفی و تولیدی محروم بودند و امکان توسعه فضای کارگاه، گسترش تولید، رقابت با سایر تولید کنندگان و اشتغالزایی را نداشتد.
فرماندار پردیس در ادامه با اشاره به مزایای این طرح اظهار داشت: ساماندهی لکه های صنعتی فرصت مناسبی برای توسعه کارگاه‌های تولیدی و ایجاد اشتغال است.
حقیقی با اشاره به شرایط اجرای طرح در مناطق صنعتی خاطر نشان کرد: واحدهای مستقر امکان توسعه دارند و 95 درصد آنها ساماندهی خواهند شد، واحدهایی که از نظر زیست محیطی مشکل داشته باشند باید نسبت به رفع مشکل خود با نصب فیلتر، اصلاح دستگاه‌های مولد آلودگی و یا سایر موارد اقدام کنند و یا به نزدیک ترین واحد صنعتی که محدودیت و ممنوعیت نداشته باشد منتقل بشوند.
فرماندار شهرستان پردیس ضمن تشکر از نمایندگان حوزه انتخابیه برای پی گیری این طرح در مجلس خاطر نشان کرد: طرح ساماندهی در کارگروه زیر بنایی دولت مصوب و در جلسه هفته گذشته با حضور سید فرید موسوی، نماینده تهران و پردیس در مجلس در محل وزارت صنعت و معدن بررسی نهایی انجام شد و تا پایان دی ماه مصوبه دولت را دریافت خواهیم کرد.
حقیقی با بیان اینکه تصویب این طرح با استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه عملی شده است ادامه داد: نمایندگان مجلس ظرفیت مناسبی هستند که از کمک آنها برای رشد و توسعه و مرتفع شدن مشکلات کلان این شهرستان بهره مند می‌شویم.
شهرستان پردیس که در شرق پایتخت قرار دارد بر اساس آمار سال 95، 170 هزار نفر جمعیت دارد.
تهرام/9441 // 6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس