ما نیازمند یک نظام قدرتمند لجستیکی در کشور هستیم

ما نیازمند یک نظام قدرتمند لجستیکی در کشور هستیم


به گزارش ایرنا، محمد اسلامی امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از فاز یک شهرک حمل و نقل شهرستان ری با اشاره به در آستانه قرار گرفتن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اگر چه در برخی از جبهه ها فعالیت به کندی صورت می گرفت اما در برایند دستاوردها موفق بودیم.
وی تصریح کرد: در راستای تحقق استقلال کشور بر مبنای سیاست گذاری و اداره کشور بر اساس اراده ملت، مستحکم بودیم و کار را با همدلی، هماهنگی و یکپارچگی ملت به موفقیت رساندیم.
اسلامی افزود: همه امکانات در کشور وجود دارد و با اراده و پشتکار و همت مردم در هر بخشی می توان با شتاب به سمت موفقیت و توسعه حرکت کرد.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: امروزه کشور از ظرفیت های بالایی برخوردار است که با استفاده از توان و سرمایه های موجود می توان طراز اقتصادی در کشور را توسعه داد.
وی با بیان اینکه تصدی گری دولت نیاز نیست، گفت: دولت باید مسیر را هموار و تسهیل کند تا مردم با استفاده از سرمایه گذاری های خود بتوانند توسعه و رونق اقتصادی را موجب شوند.
اسلامی افزود: اگر چه قوانین دشواری در این حوزه وجود دارد و برخی موارد هم تسهیل کننده نبوده اما با توجه به سیاست های کلی که ابلاغ شده و همچنین قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار گام های موثری برداشته شده است.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: ظرفیتی که در قانون شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت به وجود آمده هر آنچه که در این مسیر در گذشته وجود داشت در این قانون دیده شده است.
وی ادامه داد: استفاده مسئولان از حداکثر ظرفیت ها نقش موثری در توسعه و سرعت سرمایه گذاری مردمی در بخش خصوصی می شود.
اسلامی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل و نقل نقش تسهیل کننده و حمایتی دارد، تصریح کرد: در راستای بکارگیری ظرفیت ها و شکوفایی اقتصاد برنامه های مهم و ارزنده ای وجود دارد.
وی طرح جامع حمل و نقل را در توجه به لجستیک مهم دانست و گفت: با توجه به طرح جامع در اقتصاد کشور نباید جای لجستیک خالی باشد بلکه باید به موضوع نظام لجستیک کشور به صورت پررنگ و قوی پرداخته شود.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: نظام لجستیکی باید به گونه ای باشد تا بتوان با حمل و نقل ترکیبی و با استفاده حداکثری از ظرفیت ترانزیت سهم خود را در اقتصاد روزافزون کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید در مورد توسعه شهرک‌های خصوصی حمل و نقل پیشتیبانی صورت گیرد، افزود: به هر میزان این شهرک های حمل و نقل به پارک های لجستیک نزدیک تر باشد کارآمدی و بازدهی اقتصادی برای توسعه بهره وری آسان تر خواهد بود.
اسلامی با بیان اینکه ما به هیچ وجه به پایانه و پایانه داری نیاز نداریم، اظهار داشت: پایانه داری و رصد کار دولت نیست و حتما به این روال خاتمه می دهیم و آنچه که مسلم است نقش آفرینی جامعه حمل و نقل است تا مسایلی را بر عهده بگیرند.
وی ادامه داد: نباید اجازه داد در این بخش عده ای با واسطه گری درآمد هنگفتی داشته باشند و زحمت ها بر عهده یک گروه باشد.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: بر مبنای عدالت ایجاد شده با یک نظام درست و لجستیک سازمان دهی شده دقیق می توان همه کارها را در این بخش به صورت متناسب و متوازن توسعه داد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حمایت صد در صدی در این بخش را خواهیم داشت، گفت: کشور و ملت ایران حق دارند تا سهم بزرگی از بازار ترانزیت را در منطقه و حتی نقاط دور دست بر عهده داشته باشند.
فاز یک شرکت حمل و نقل ریلی تهران با 70 شرکت صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرماندار ویژه شهرستان ری و مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.
1970//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس