مترو، فضای سبز و پسماند محور مذاکرات حناچی با شهردار بغداد

مترو، فضای سبز و پسماند محور مذاکرات حناچی با شهردار بغداد


به گزارش ایرنا حناچی روز پنجشنبه به همراه ‘شهربانو امانی’ عضو شورای اسلامی شهر تهران و ‘سیدموسی علیزاده طباطبایی’ معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با ‘ذکری علوش’ شهردار بغداد دیدار و گفت وگو کرد.
وی پس از این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: به دعوت سرکار خانم علوش برای بازدید از نمایشگاه بین المللی گل و گیاه بغداد به این شهر سفر کرده است.
حناچی افزود: در دیدار امروز با شهردار بغداد با تشریح توانمندی های شرکت های ایرانی در اجرای طرح های توسعه و خدمات شهری از جمله مترو، معماری، مرمت آثار تاریخی، زیباسازی شهری و مدیریت و بازیافت پسماند آمادگی شهرداری تهران برای همکاری و انتقال تجربیات با شهرداری بغداد مطرح شد.
وی گفت: مذاکرات بسیار خوبی در خصوص همکاری در زمینه احداث خطوط مترو، اجرای طرح های مدیریت و بازیافت پسماند، توسعه فضای سبز و خدمات شهری و آتش نشانی انجام شد که در سفر آتی شهردار بغداد به تهران پیگیری و تکمیل خواهد شد.
حناچی با اشاره به دعوت خود از شهردار بغداد برای سفر به تهران، گفت ان شاء الله در این سفر و از طریق کمیسیون مشترک دو کشور تلاش خواهد شد به تفاهم هایی در زمینه همکاری میان دو شهرداری برسیم.
شهردار تهران ابراز امیدواری کرد با توجه به تجربیاتی که وجود دارد سفر شهردار بغداد به تهران زمینه آغاز همکاری میان دو شهرداری را در بخش های مختلف فراهم کند.
ذکری علوش شهردار بغداد نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا با استقبال از سفر حناچی به بغداد، آمادگی شهرداری این شهر را برای همکاری و تبادل تجربیات با همتای تهرانی خود اعلام کرد.
وی گفت: دیدار مهمی با شهردار تهران و هیات همراه داشتم و با توجه به توانمندی هایی که در طرف ایرانی سراغ داریم امیدواریم در سفر آتی به تهران زمینه آغاز همکاری و تبادل تجربیات میان دو طرف فراهم شود.
علوش گفت: همکاری مشترک میان دو شهرداری را پیگیری می کنیم تا به شکل تفاهم نامه به جریان بیفتد و امیدواریم در زمینه های مترو، توسعه فضای سبز و سایر حوزه های شهری بتوانیم با هم همکاری کنیم.
پیروز حناچی شهردار تهران به همراه شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران چهارشنبه شب برای انجام یک سفر رسمی وارد بغداد شد و قرار است با چندتن از مسئولان عراقی دیدار و گفتگو کند.
خاورم*2**380*

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس