مجوز ساخت سه طبقه در باغات 3 تا 5 هزارمتری پایتخت صادر شد

مجوز ساخت سه طبقه در باغات 3 تا 5 هزارمتری پایتخت صادر شد


به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در جریان یکصد و بیست و ششمین جلسه شورا لایحه پیشنهادی جایگزین برج باغ ها را بررسی و بر این اساس به ساخت سه طبقه در باغ های بین سه تا پنج هزار متر رای دادند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: رویکرد شورا در تدوین لایحه جدید جایگزین برج باغ بارگذاری حداقلی و کاهش طبقات در باغات است.
زهرا صدراعظم نوری گفت: پیشنهاد می‌شود در باغات سه تا پنج هزارمتری سقف تراکم مجاز حداکثر با ارتفاع 13 متر باشد.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران هم اظهارداشت: پیشنهاد اولیه شهرداری هم ارتفاع 15 متر بود.
آرش حسینی میلانی با بیان اینکه کارشناسان کمیسیون ها ارتفاع طبقات را محاسبه کردند، گفت: بر این اساس اگر سقف هر طبقه را از کف، سه متر در نظر بگیریم و همچنین اضافه کردن فضای جان پناه، عدد ارتفاع‌ ساختمان کمتر از 15 متر می‌شود.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در گذشته ساختمان‌هایی که در باغات ساخته می‌شد ارتفاعی بیش از 35 متر داشت اما سقف ارتفاع در لایحه 15 متر است.
علی‌ اعطا گفت: این متراژ به این دلیل است که در کاربری‌ های مجاز باغات، ممکن است مالک باغ را به تالار یا گالری تبدیل کنند.
وی تأکید کرد: کاربری گالری و تالار نیازمند ارتفاع بیشتر طبقات است.
اعطا اظهار داشت: باید سقف ارتفاع مجاز با لیست فعالیت‌ های مجاز در باغات مناسب باشد.
بر اساس این گزارش، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رای اکثریت، ساخت تا ارتفاع 15 متر در باغات سه تا پنج هزار متری که سه طبقه می شود را تصویب کردند.
تهرام/7244/ 7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس