محسن هاشمی: نهادهای شهری تصویری از زیست مسلمانانه ارائه کنند

محسن هاشمی: نهادهای شهری تصویری از زیست مسلمانانه ارائه کنند


به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: اگر امروز با چالش شکاف ارزشها در بخشی از نسل جوان و دین گریزی مواجه هستیم، ناشی از عدم ارائه تصویری صحیح از سبک زندگی و الگوی زیست مسلمانی است.
وی گفت: اگر نهادهای فرهنگی مسئول در جامعه بویژه نهادهای فرهنگی مدیریت شهری بتوانند تصویری واقع گرایانه و بدون اغراق از نمادهای زیست مسلمانی مانند علی اکبر(ع) ارائه دهند، نه تنها نسل جوان، بلکه هر جان تشنه حقیقت و زیبایی به سوی این سبک زندگی جذب می شود.
به گفته هاشمی، باید به جای ارائه هنجارهایی توام با تنش، خشونت و دافعه، تصویری توام با مهربانی، مدارا، عقلانیت و جاذبه به جامعه ارائه شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) که در تقویم به روز جوان نامگذاری شده است، افزود: با وجود ابعاد برجسته و ویژگی های منحصر به فرد شخصیت بزرگوار، در رسانه ها و تریبون های مذهبی، تصویری که از ایشان ارائه می شود، ناقص و محدود به چند ساعت واپسین حیات علی اکبر(ع) در روز عاشورا است و به حدود سه دهه حیات درخشان این شخصیت برجسته تاریخ اسلام کمتر پرداخته می شود.
هاشمی اظهارداشت: حضرت علی اکبر(ع) نه تنها در شجاعت و دلاوری بلکه در همه صفات انسانی، سرآمد روزگار بوده است و وی نماد عقلانیت، مدارا و فتوت و جوانمردی در صدر اسلام است به نحوی که معاویه به عنوان حاکم وقت جهان اسلام، وی را شایسته ترین افراد برای جانشینی پیامبر می داند.
وی تصریح کرد: رحمت حضرت علی اکبر(ع) بیش از غضب او و تدبیرش پیش از شمشیرش عمل می کرد، سخاوتش ورای شجاعتش و عقلانیتش حاکم بر جسارتش بود و از آن رو اباعبدالله الحسین(ع)، وی را شبیه ترین خلق به رسول خدا تشبیه کرد، پیامبری که نماد رحمت الهی و عشق به انسانها بود نه سمبل خشونت.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در شرایط دشوار فعلی جامعه که ساده زیستی، دستگیری از نیازمندان و پیشگامی در تحمل سختی ها که جزو خصوصیات برجسته حضرت علی اکبر(ع) بود، به شدت مورد انتظار مردم است.
تهرام/9343//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس