محورهای مواصلاتی قرچک به پاکدشت ایمن سازی می شوند

محورهای مواصلاتی قرچک به پاکدشت ایمن سازی می شوند


علیرضا رشیدیان روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان قرچک به مناطق مجاور از جمله شهرستان پاکدشت که در محل بخشداری مرکزی قرچک برگزار شد اظهار داشت : شهرستان قرچک از طریق راه های قشلاق جیتو به جیتو، پوئینک به فیلستان و قرچک به روستای قلعه نو املاک ، به شهرستان پاکدشت متصل می شود.
وی افزود : عرض کم ، نداشتن نور کافی و عدم وجود علائم راهنمایی و رانندگی مشکلاتی را برای خودروهای عبوری و روستائیان مستقر در طول مسیر به وجود آورده و ایمن سازی این معابر ، مطالبه به حق مردم شهرستان های قرچک و پاکدشت است.
وی افزود : علاوه برتردد روزانه خودروها از محورهای مواصلاتی دو شهرستان ، در زمان بروز حوادث جاده ای محور امام رضا(ع) که به مسدود شد آن منجر می شود ، بسیاری از خودروها به منظور رسیدن به مقصد ، از این مسیرها استفاده می کنند که در این مواقع ، نقش این سه مسیر در حوزه پدافند غیر عامل در شرق استان تهران ، نمود بیشتری پیدا می کند.
رشیدیان تصریح کرد: ایمن سازی این سه مسیر به عنوان یکی از مهمترین برنامه ها و پیگیری های حوزه روستایی ،در برنامه های بخشداری قرچک قرار دارد و تلاش می شود تا با همکاری مسئولان دو شهرستان ، زمینه ایمن سازی آن فراهم شود.
وی گفت : تأمین روشنایی ، نصب علائم هشدار دهنده ، خط کشی محور ، ایجاد شانه خاکی ، رفع اختلاف سطح جاده با شانه خاکی ، تعریض جاده و کاهش اختلاف سطح آسفالت با اراضی کشاورزی مجاور از جمله اقداماتی است که می تواند موجب ایمن شدن آن ها شود.
رشیدیان افزود : محور قشلاق جیتو به جیتو به طول 4 کیلومتر ، محور پوئینک به فیلستان به طول 5 کیلومتر و محور قرچک به روستای قلعه نو املاک به طول 3.7 کیلومتر است که با همکاری مسئولان دو شهرستان ایمن سازی می شود.
بخشدار مرکزی قرچک گفت : در نخستین اقدام برای ایمن سازی مسیر، به زودی عملیات خط کشی مسیر، نصب علائم هشدار دهنده و همسطح سازی مسیر اصلی با شانه خاکی طبق قوانین ایمنی راه ها انجام می شود.
وی تصریح کرد: با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ، آسفالت یارانه ای به منظور تعریض روکش آسفالت هر سه محورتأمین می شود.
شهرستان های قرچک با 270 هزار نفر و پاکدشت با 350 هزار نفر در جنوب شرق تهران واقع شده است.
قرچک در بخش شمالی با پاکدشت هم مرز است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس