مخازن کلیه سدهای استان تهران تا پایان اردیبهشت کامل می شود

مخازن کلیه سدهای استان تهران تا پایان اردیبهشت کامل می شود


به گزارش ایرنا، محمدرضا بختیاری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه آبرسانی از سد ماملو به شهر فرون آباد پاکدشت در جمع خبرنگاران گفت: امسال به دلیل بارش های بسیار خوبی که در سطح استان تهران بالاتر از وضعیت نرمال پیش آمد، وضعیت ذخایر سدها بسیار مطلوب است.
وی اظهار داشت: با اقدامات ستاد مدیریت بحران و مدیریتی که شرکت آب منطقه ای تهران با مطالعات میدانی در بالا دست سدها از وضعیت انباشت برف انجام صورت داد، از پر شدن مخازن پیش از وقوع بارش های اواخر سال و اوایل امسال جلوگیری گردید که این امر باعث شد تا در زمان بارش ها، سیلاب کنترل و از بروز سیلاب در مناطق مختلف جلوگیری شود.
بختیاری با اشاره به اجرای طرح انتقال آب سد ماملو به فرون آباد پاکدشت اظهار داشت: با اجرای این پروژه که با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال و به طول 4 کیلومتر از خط اصلی انتقال آب سد ماملو به شهر تهران صورت گرفت، 25 هزار نفر از شهروندان فرون آباد از آب سد ماملو برخوردار می شوند.
وی گفت :پیش از این، تمامی آب مورد نیاز شهر فرون آباد از محل سفره های زیر زمینی تأمین می شد که این امر EC آب را افزایش و آن را در حد لب شور قرار داده بود.
مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران گفت : با بهره برداری از این پروژه، 50 درصد از آب مورد نیاز شهر فرون آباد از سد ماملو تأمین شده و در اثر آن ، EC آب از 2 هزار و 400 به زیر هزار کاهش خواهد یافت و از امروز مردم طعم شیرین آب را احساس می کنند.
وی تصریح کرد: با افتتاح مدول دوم تصفیه خانه هفتم سد ماملو، روستائیان شهر فرون آباد نیز از آب سد ماملو برخوردار می شوند.
بختیاری همچنین از تصویب طرح ادغام شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی خبر داد و افزود: بر اساس طرح ارائه شده از سوی وزیر نیرو، شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در یکدیگر ادغام می شوند و از این پس فقط یک شرکت آب و فاضلاب، خدمات مربوط به آبرسانی را به مردم شهرنشین و روستا نشین ارائه می دهد.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس