مدیرکل هواشناسی تهران: بارش ها نشانه شروع ترسالی نیست

مدیرکل هواشناسی تهران: بارش ها نشانه شروع ترسالی نیست


یحیی زارع روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان بارش ها در نتیجه تغییرات اقلیمی به طور معمول اتفاق می افتد.
وی یادآورشد: پیش بینی های بلندمدت برای استان تهران نشان می دهد در نتیجه همین تغییرات اقلیمی نیز در اردیبهشت باید منتظر بارش های پنج تا 10 میلی متری در برخی نقاط و در مواقعی نیز 20 تا 25 میلی متری بیش از حد معمول باشیم.
زارع اظهارداشت: در خردادماه نیز پیش بینی می شود بین پنج تا 10 میلی متر بارندگی بیش از حد معمول در استان تهران داشته باشیم.
مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: باید این آمادگی در مسئولان باشد تا اقدامات لازم را از پیش از وقوع هر نوع حادثه ای از جمله سیلاب و آب گرفتگی انجام دهند.
وی با اشاره به وجود 39 نقطه حادثه خیز مشخص شده در استان تهران خاطرنشان کرد: باید مجموعه پدیده هایی که باعث مشکلاتی در شهرها می شود را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنیم.
زارع به میزان بارندگی ثبت شده از ابتدای مهر سال 97 تا 24 فروردین امسال اشاره و بیان کرد: در این مدت در سطح استان تهران در مجموع 294.4 میلی متر بارندگی ثبت شد که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته به 103.5 میلی متر می رسید.
مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارندگی ثبت شده برای کل سال آبی 96-97 در مجموع 263.4 میلی متر بود.
وی اضافه کرد: در سال آبی امسال تا 24 فروردین 111.8 میلی متر از بارندگی پیش بینی شده برای سال آبی جاری تامین شده است.
زارع تاکید کرد: در مدت 25 روز امسال در مجموع 98 میلی متر بارندگی در استان تهران ثبت شد در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به 10.5 میلی متر می رسید که رشدی حدود 40 برابری را نشان می دهد.
تهرام/3001/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس