مدیریت شهری بدون مشارکت شهروندان دستاوردی ندارد

مدیریت شهری بدون مشارکت شهروندان دستاوردی ندارد


به گزارش روز شنبه ایرنا، علی اعطا پس از بازدید از منطقه 10 شهرداری تهران و حضور در مسجد حضرت سیدالشهداء در محله بریانک با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود، اظهار داشت: بعد از نماز حدود ١٠ نفر از اهالی محل در رابطه با مسایل منطقه صحبت کردند و سرکار خانم دکتر صادق زاده (شهردار محترم) و معاونین ایشان، توضیحاتی ارایه کردند.
وی گفت: به نظر می رسد بخش قابل توجهی از دغدغه های اهالی منطقه به مسایل حوزه خدمات شهری مربوط است.
اعطا افزود: از شهردار منطقه خواسته ام در حوزه خدمات شهری سختگیرانه تر برخورد کنند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: آسیب های اجتماعی بافت فرسوده نیز از دیگر نکات مورد توجه شهروندان بود که در این رابطه نیز گفتگو کردیم.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری و شورا، بدون مشارکت واقعی شهروندان، نمی توانند دستاوردی داشته باشند، بیان کرد: از اهالی این منطقه خواستم از طریق بستری که به واسطه تشکیل شورایاری ها فراهم شده است، در انتخابات شورایاری محله حضوری فعال داشته باشند.
منطقه 10 شهرداری تهران در بخش غربی شهر تهران قراردارد و با مناطق 17 ، 11 ،9 ، 2 هم مرز است؛ این منطقه با بیش از 80 سال سابقه شکل گیری از شمال به خیابان آزادی از شرق به بزرگراه شهید نواب صفوی، از جنوب به خیابان قزوین و از غرب به خیابان شهیدان، هرمزگان و پادگان جی محدود می‌شود.
این منطقه دارای 3 ناحیه خدمات شهری و 10 محله قدیمی است که شاخص‌ ترین آنها محلات سلسبیل، بریانک، حسام الدین و قصرالدشت هستند.
منطقه 10 شهرداری تهران، پرجمعیت‌ترین منطقه تهران است؛ قدیمی‌ترین محلات منطقه به سال 1304 و جدیدترین محلات به سال 1353 بر می گردد.
مساحت منطقه معادل 807 هکتار است و حدود 340 هزار نفر را در خود جای داده است که با تراکم 420 نفر در هکتار جزء پر تراکم ترین مناطق شهر تهران می‌باشد.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس