مراسم بزرگداشت 12 فروردین در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد

مراسم بزرگداشت 12 فروردین در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد


به گزارش ایرنا، این مراسم معنوی از ساعت 10 صبح با نثار گل به مقام شامخ امام راحل، تلاوت آیات قرآن و نوحه سرایی به دلیل تقارن یوم الله 12 فروردین با سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) آغاز شد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی- اجتماعی استاندار تهران، عیسی فرهادی فرماندار تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و جمعی از مسئولان و مردم در این مراسم با شکوه حضور داشتند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در حاشیه این مراسم معنوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم با گوش جان سپردن به ندای امام خمینی(ره) پا به عرصه مبارزه با طاغوت گذاشتند و توانستند نهضت اسلامی را در سال 57 به پیروزی برسانند.
حجت الاسلام سید محسن محمودی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب گروه های وابسته به قدرت های غرب و شرق در کشور فعالیت داشتند و به دنبال قدرت بودند عنوان کرد: رای قاطع مردم به جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین ماه سال 1358 نشان داد که مردم به تمام تفکرات غربی و شرقی خط بطلان کشیدند.
وی ادامه داد: انتخاب قاطع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از سوی مردم در سال 58 رخداد بی نظیری در تاریخ اسلام بود.
محمودی با اشاره به اینکه هم اکنون چله پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران را گرامی می داریم تاکید کرد: امروز باید مبانی نظری، دستاوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نظام اسلام به نسل جوان تبیین شود.
وی یادآورشد: تبیین دستاوردهای انقلاب به جوانان می تواند برنامه های دشمنان نظام اسلامی که از می خواهند از هر طریقی بخصوص فرهنگی به کشور ایران ضربه بزنند را خنثی کند.
به گزارش ایرنا، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357، به دعوت امام خمینی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای 10 و 11 فروردین 1358 در سراسر ایران برگزار شد و 98٫2 واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.
در این روز نتایج اعلام شد و آن را روز جمهوری اسلامی نامیدند. طبق اعلامیه دولت موقت، در رفراندم 20 میلیون و 288 هزار تن (98 و دو دهم درصد آراء) به حذف سلطنت و برقراری نظامی اسلامی «بله» و 241 هزار تن «نه» گفته بودند.
روز 12 فروردین در تقویم رسمی ایران به عنوان «روز جمهوری اسلامی» نامگذاری شده و تعطیل رسمی است.
3218//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس