مراسم گرامیداشت قیام 18 دی در شهر ری برگزار شد

مراسم گرامیداشت قیام 18 دی در شهر ری برگزار شد


به گزارش ایرنا، مردم شهرری در 18 دی سال 57 با یک حرکت انقلابی علیه رژیم استبدادی، قیامی ماندگار در تاریخ ایران ثبت کردند که همزمان با سالروز این حرکت حماسی مراسمی با حضور مسوولان شهرری به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای این حرکت تاریخ ساز برپا شد.
قیام تاریخی 18 دی شهرری منجر به شهادت تعدادی از مبارزین این شهر شد که قاسم سبزعلی، عباس ملکی، اصغر طرق وردی، علی کوهی نژاد از شهدای این حرکت حماسی و عده زیادی از جمله رمضان فلاح محمد بختیار، مسیب تقی زاده، رحمان حسینی، اعظم سلیمانی، علی خان محمدی، صفرعلی رنجبر از مجروحان این قیام بودند.
هر ساله به مناسبت حماسه این روز، مراسمی برگزار می شود و همه اقشار مردمی در آن شرکت می کنند؛ کسبه و بازار و اصناف نیز به احترام این روز با بستن مغازه های خود در این مراسم حضور پیدا می کنند.
فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم با بیان اینکه قیام 18 دی مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی بود، گفت: شهرری به عنوان یکی از کانون های اصلی و مهم فعالیت های انقلابی در عرصه مبارزه با طاغوت به شمار می رفت.
هدایت الله جمالی تصریح کرد: بعد از این حرکت انقلابی بود که نام مردم ری تجلی انقلابی و ولایتمداری را به یدک کشید.
وی افزود: امام خمینی (ره) از آغاز مبارزات خود بر علیه رژیم پهلوی، پایه و اساس این مبارزات را بر مبنای مردمی بودن قرار داد و همین موضوع سبب شکست شاه و پیروزی اسلام و قرآن شد.
فرماندار ری عنوان کرد: ملت ایران همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس با اتحاد و انسجام در برابر دشمنان ایستادند، امروز هم با یکدلی و مقاومت در برابر مشکلات ایستادگی کنند.
وی گفت: امروز دشمن تمام توان خود را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته تا انقلاب را از بین ببرد.
جمالی پور اضافه کرد: اختلاف سلیقه ها و عقیده های مسئولان نباید به گونه ای باشد که زمینه فرصت طلبی را برای دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کند.
وی با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و براندازی انقلاب استفاده می کنند، عنوان کرد: رفع معضلات و توجه به نیازها و خواسته های مردم در خنثی کردن توطئه های دشمنان بسیار مهم و تاثیرگذار است.
/6003/1970

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس