مسافران روز طبیعت در حاشیه رودخانه جاجرود اطراق نکنند

مسافران روز طبیعت در حاشیه رودخانه جاجرود اطراق نکنند


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، امیراله حقیقی در حاشیه بازدید از سد لتیان، رودخانه جاجرود و پل شاه عباسی ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم( ع ) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سد لتیان در بالادست و سد ماملو در پایین دست شهرستان پردیس قرار دارند و رودخانه جاجرود نیز در مسیر خروجی آب سد لتیان واقع شده است.
وی با اشاره به بازدید امروز از سد لتیان و رودخانه جاجرود خاطر نشان کرد: این رودخانه یکی از مسیرهایی هست که احتمال طغیان آن به دلیل واقع شدن در مسیر خروجی آب سد لتیان بسیار زیاد است.
فرماندار پردیس گفت: به ساکنان حاشیه و بستر رودخانه برای تخلیه اخطار داده شده تا در صورت افزایش ناگهانی حجم آب با مشکل مواجه نشوند.
حقیقی افزود: سد لتیان ظرفیت زیادی تا پر شدن دارد اما با توجه به بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر توصیه می شود مردم برای گرفتار نشدن در سیلاب‌های بهاری در کنار سد و یا در مسیر رودخانه جاجرود اطراق نکنند.
وی به ریزش سنگ‌های ریز و درشت از کوه های مسیر سد لتیان اشاره کرد و گفت: بارش های چند روز اخیر، ریزش سنگ و خاک و ماسه در جاده ها را به دنبال دارد، لذا مسافرانی که از تهران و یا سایر نقاط به شهرستان پردیس می آیند در مسیرهای کوهستانی که احتمال جاری شدن سیلاب و ریزش سنگ دارد، تردد نکنند.
فرماندار پردیس طی بازدید از پل قدیمی شاه عباسی جاجرود اظهار داشت: این پل با قدمتی در حدود 800 سال به عنوان یک اثر تاریخی و مهم نیازمند ترمیم و بازسازی است.
حقیقی گفت: با توجه به اهمیت حفظ حریم رودخانه جاجرود پس از تعطیلات طی نشستی با حضور مدیر کل میراث فرهنگی کشور و مدیر کل امور آب استانی با نظر کارشناسان و بدون ایجاد اشکال در حریم رودخانه مشکلات مربوط به بازسازی این پل تاریخی و مهم بررسی و مرتفع خواهد شد.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس