مسجد جامعی: رمز و راز سنگ نوشته های قبور باید کشف شود

مسجد جامعی: رمز و راز سنگ نوشته های قبور باید کشف شود


به گزارش ایرنا، احمد مسجدجامعی عصر جمعه در جریان بازدید از بهشت زهرا (س) اظهار داشت: اکنون در پژوهشکده سازمان بهشت زهرا(ع) بر روی سنگهای قبور مطالعاتی انجام می شود و امیدواریم پژوهشگران به نتایج مثبتی در این زمینه برسند.
وی تصریح کرد: تهران پیش از این 140 آرامستان داشت و اکنون از این تعداد، 80 آرامستان زیر نظر اوقاف باقیمانده است.
مسجد جامعی در ادامه یادآورشد: موزه پرواز از جمله مکان هایی است که با پیگیری شهید ستاری و پیروز حناچی(شهردار تهران) راه اندازی شد.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز در ادامه گفت: این سازمان سالانه 60 هزار متوفی را پذیرش می کند که پیکر 18 هزار متوفی را به شهرستانها منتقل می کند.
سعید خال ادامه داد: این سازمان پنجشنبه آخر سال بین سه تا پنج میلیون نفر مخاطب دارد.
وی افزایش کیفیت خدمات سازمان، انجام کارهای زیربنایی، راه اندازی حمل و نقل برون سازمان و درون سازمان، افزایش قدرت و توانایی در مواقع بحران، اجرای بیست طرح هوشمندسازی را از جمله فعالیت های این سازمان در سالهای اخیر عنوان کرد.
خال راه اندازی کانون تطهیر کنندگان داوطلب را از دیگر فعالیت های این سازمان عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده، مشکل قطعه هنرمندان با ایجاد 220 قطعه جدید برای 15 سال حل شده است.
به گزارش ایرنا، بهشت زهرا(س) با ۳۱۴ هکتار وسعت بزرگترین آرامستان ایران است که در جنوب پایتخت واقع شده است.
برنامه تهرانگردی احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران بمناسبت هفته ارتش از بهشت زهرا(س) و حضور بر مزار شهدای ارتش و بازدید از پژوهشکده این سازمان آغاز شد.
اعضای گروه تهران گردی روز جمعه بر مزار شهید صیاد شیرازی، شهید ستاری و سایر شهدای ارتش جمهوری اسلامی حضور یافتند و با اهدای گل یاد آنان را گرامی داشتند.
تهرام/7244/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس