معاون بهزیستی: مددجویان مناطق سیل زده را فراموش نکرده ایم

معاون بهزیستی: مددجویان مناطق سیل زده را فراموش نکرده ایم


حبیب الله مسعودی فرید روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: خانه های مددجویان که دچار خسارت و تخریب شده است را در سامانه ثبت خسارت بارگذاری کرده ایم تا بتوانیم بخشی از مشکلات آنان را مرتفع سازیم.
وی ادامه داد: همچنین به مددجویانی که مستمری دریافت می کردند در روزهای اول حادثه از 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان واریز کرده ایم.
مسعودی فرید همچنین از ارسال تجهیزات توانبخشی به استان های سیل زده طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: برای معلولان تجهیزات مورد نیازشان از جمله ویلچر، عصا و سایر موارد را به همراه متخصصان ارسال کرده ایم تا با استفاده از این تجهیزات و توان یابی روند عادی زندگی را سپری کنند.
وی با بیان اینکه 405 تیم اورژانس اجتماعی و گروه های «محب» به مناطق سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان اعزام شده است اظهارداشت: این تعداد تیم ها با تجهیزات و کادر متخصص از جمله روانشناسان، مشاوران و مددکاران برای بهبودی وضعیت افراد آسیب دیده به مناطق اعزام شدند.
معاون بهزیستی افزود: سیل زدگان در کنار کمک های مادی نیازمند حمایت های روحی و روانی هستند تا به شرایط روحی عادی برگردند.
وی همچنین با اشاره به اینکه تعداد محدودی از مراکز بهزیستی در استان های سیل زده دچار آسیب شده است گفت: کارشناسان به مراکز مورد نظر اعزام شده اند تا خسارت ها را تخمین بزنند.
تهرام/8138/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس