معاون فرماندار دماوند: شهروندان از امور مالیاتی گلایه دارند

معاون فرماندار دماوند: شهروندان از امور مالیاتی گلایه دارند


شاهرخ جهانشاهی روز سه شنبه در جلسه کارگروه حقوق شهروندی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به مراجعات متعدد مردم به اداره مالیات شهرستان اظهار داشت: پرداخت مالیات گاهی مواقع مورد اعتراض مردم قرار میگیرد و این درحالی است که باید در بین مردم فرهنگ سازی شود.
وی با بیان اینکه اصناف دماوند خواستار بازنگری در مالیات ها هستند، بیان داشت: بیشترین مشکل مالیاتی در حوزه اصناف است و پرداخت مالیات باید بر اساس قانون و با توجه به نوع و میزان فعالیت کاسبان در صنوف مختلف باشد.
جهانشاهی با بیان اینکه میزان پرداخت مالیات کاسبانی که فاقد محل فعالیت بوده با توجه به قیمت منطقه و نوع فعالیت تعیین می شود، گفت: در صورتی که هر کدام از کاسبان در این خصوص معترض هستند، می‌توانند از طریق مراجع مختلف اقدام نموده و پیگیری کنند.
وی با تاکید بر اینکه تعیین میزان مالیات بر اساس درآمد سالانه افراد است عنوان کرد: با توجه به شرایط و موقعیت شهرستان تا حدودی در خصوص میزان مالیات پرداختی، نارضایتی کاسبان وجود دارد.
جهانشاهی در ادامه با بیان اینکه رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع اولویت هر نهاد است، اظهار داشت: حریم خصوصی به عنوان یکی از مهم ترین موضوعات منشور حقوق شهروندی محسوب میشود و تمام افراد ملزم به رعایت آن هستند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حریم خصوصی غیر از موارد مندرج در قانون مصون از تفتیش است، ادامه داد: نیروی انتظامی نیز در تفتیش و بازرسی باید با رعایت قانون اقدام به این کار کند.
جهانشاهی انجام هر عملی را بر اساس مر قانون امری ضروری دانست و گفت: بر ملا کردن اطلاعات اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی بر اساس قانون ممنوع است و دستگاه های خدمات رسان مکلف به حفاظت از اطلاعات شخصی افراد خواهند بود.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توهین به افراد در جلسات و مراسم های مختلف طبق قانون جرم است و در صورت انجام این کار باید خسارت مادی و معنوی پرداخت شود.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس