معاینه فنی 105 خودرو سنگین ابطال شد

معاینه فنی 105 خودرو سنگین ابطال شد


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، محسن پورسیدآقایی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 750 خودرو دیزلی توسط اکیپ تست کنار جاده‌ای مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است که از این تعداد 9 درصد فاقد معاینه فنی بودند.
وی ادامه داد: معاینه فنی 105 دستگاه خودرو به علت مردودی در آزمون تست آلایندگی ابطال و در مجموع 169 دستگاه خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی یا مردودی در تست آلایندگی، اعمال قانون شدند.
پورسیداقایی تصریح کرد: با اجرای مرحله دوم طرح کاهش یا Low Emission Zone (محدوده کم‌آلاینده) از آبان ماه سال گذشته، تمامی خودروهای سبک و سنگین برای تردد در شهر تهران در هر ساعت از شبانه‌روز و همه روزهای هفته باید برگه معاینه فنی داشته باشند و به ‌عبارتی‌دیگر تست‌های معاینه فنی به‌ عنوان یک الزام زیست‌محیطی مورد توجه قرار گرفته است.
معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: خودروهای سنگین سهم قابل‌توجهی در انتشار آلایندگی پایتخت دارند و بسیاری از آنها با وجود داشتن برگه معاینه فنی، دودزا هستند.
به گزارش ایرنا، داشتن برگه معاینه فنی برای تردد انواع خودرو در شهر الزامی است و جریمه نداشتن آن روزانه 50 هزار تومان است.
تهرام/9343//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس