نخستین برف زمستانی استان تهران را سفید پوش کرد

نخستین برف زمستانی استان تهران را سفید پوش کرد


به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، بارش برف که از ظهر امروز در ارتفاعات و مناطق کوهستانی تهران شروع شده بود علاوه بر شهرستان های استان در حال حاضر به بیشتر مناطق تهران رسیده و بسیاری از مناطق شمالی پایتخت را سفید پوش کرد.
هم اکنون شدت برف افزایش یافته و برف بر روی درختان خیابان ها و بوستان های شهر تهران نشسته و فضایی زیبا و مفرح را برای شهروندان رقم زده است.
همچنین برخی از شهروندان شمال تهران با حضور در خیابان ها و بوستان های شهر در حال برف بازی هستند.
معاون راهداری استان تهران عصر پنج شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به بارش برف و باران شاهد ترافیک پرحجم و نیمه سنگینی در مسیرهای ورودی و خروجی به پایتخت هستیم.
عادل مصدقی افزود: تردد خودروها در محورهای ورودی و خروجی آزاد راه های قم، ساوه، کرج و هراز پرحجم و در برخی از مسیرهای نیمه سنگین تا سنگین است.
وی از مسافرانی که قصد سفر در مناطق کوهستانی و شمالی استان تهران را دارند، خواست که خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

** بارش برف معابر تهران را قفل کرد
همچنین بارش برف موجب شد که بزرگراه های شهر تهران نیز در تسخیر خودروها قرار گیرند.
جانشین فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ عصر پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این بارندگی ها شاهد کاهش تردد خودروها شده و به همین منظور ترافیک در اکثر بزرگراه های شهر تهران نیمه سنگین و پرحجم است.
حسن عابدی افزود: تردد خودروها در بیشتر خیابان های شمالی، مرکزی، شرقی و همچنین غربی تهران نیز پرحجم گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: بارش برف در خیابان های شمالی تهران با شدت بیشتری در جریان است و از رانندگان می خواهیم که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی از بروز تصادف جلوگیری کنند.
همچنین مرکز کنترل ترافیک تهران طول صف ترافیکی بعد از ظهر پنجشنبه تهران را نسبت به هفته گذشته با افزایش 40 درصدی اعلام کرد ضمن اینکه طول ترافیکی در بزرگراه های تهران نسبت به هفته گذشته 128 کیلومتر افزایش داشته است.
بر اساس اعلام مرکز کنترل ترافیک تهران، تاکنون 42 مورد تصادف خسارتی، 5 تصادف جرحی و 2 واژگونی در سطح معابر مشاهده شده که این آمار نسبت به هفته قبل افزایش 2 برابری دارد.
مرکز کنترل ترافیک شهر تهران از رانندگان تقاضا کرد که با روشن کردن چراغ ‌های خودرو در هنگام بارش برف و باران، فاصله مناسب طولی را رعایت کرده و با سرعت مطمئن حرکت کنند تا از بروز سوانح جلوگیری شود.
طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران بارش برف و باران تا پایان امشب در تهران و به ویژه در مناطق کوهستانی و ارتفاعات ادامه خواهد داشت و به همین منظور تیم های خدمات شهری شهرداری تهران با امکانات کامل در آماده باش بسر می برند.
تهرام/7243/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس