نخستین طرح مسکن امید در پایتخت به بهره برداری می رسد

نخستین طرح مسکن امید در پایتخت به بهره برداری می رسد


به گزارش روز جمعه ایرنا از شهرنوشت، کاوه حاجی علی اکبری در این باره اظهار داشت: پروژه بهاران شرقی به عنوان نخستین طرح مسکن امید شهر تهران در زمینی بالغ بر 2 هکتار و با زیر بنای ناخالص 47 هزار متر مربع در قالب 9 بلوک و با تعداد 324 واحد مسکونی و 63 واحد تجاری در مجاورت بافت های فرسوده منطقه 18 ساخته شده است.
وی ادامه داد: این مجتمع با مشارکت شهرداری تهران و بخش خصوصی در راستای اجرای «برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار» با بهره مندی از توان مهندسان و کارگران ایرانی و استفاده از مصالح درجه یک ایرانی انجام شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: تمام واحدهای متعلق به شهرداری در این پروژه به تهاتر با املاک واقع در محدوده پروژه های خدماتی و بازگشایی معابر در محلات فرسوده و ناکارآمد مناطق 18 و 17 اختصاص می یابد.
به گفته حاجی علی اکبری، پروژه بهاران شرقی روز یکشنبه، ١٨ فروردین ماه توسط رییس جمهوری و شهردار تهران افتتاح خواهد شد.
به گزارش ایرنا، طرح مسکن امید، درقالب بازسازی واحدهای مسکونی بافت های فرسوده و اجرای طرح های محرک بازآفرینی شهری سرآغازی برای دمیدن دوباره روح زندگی در کالبد نیمه جان این بخش ازشهرهای بزرگ در کشور است.
یکصد هزار واحد مسکونی محله ای در کشور برای بازآفرینی تعریف شده که عملیات اجرایی آن باید در 2 سال انجام شود و هر سال محله های جدید برای بازآفرینی به این مجموعه افزوده خواهد شد.
2 هزار و 700 محله با بافت فرسوده در کشور برای بازآفرینی یا طرح مسکن امید هدفگذاری شده است.
تهرام/7244/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس