نخستین مجمع منطقه‌ای روابط‌ عمومی‌های شرق استان تهران برگزار شد

نخستین مجمع منطقه‌ای روابط‌ عمومی‌های شرق استان تهران برگزار شد


به گزارش ایرنا، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند روز یکشنبه در این همایش که با حضور مدیران روابط عمومی ادارات و نهادهای سه شهرستان دماوند، فیروزکوه و پردیس در اردوگاه شهید مصطفی خمینی شهرستان دماوند برگزار شد با بیان اینکه قدرت ارتباطات جهان را به یک دهکده تبدیل کرد، اظهار داشت: سیاست دولت بر این است که به این موضوع اهمیت داده و روابط عمومی ها نیز در ادارات تقویت شوند.
وی با اشاره به گستره کار روابط عمومی افزود: وظیفه روابط عمومی صرفاً خبر و اطلاع رسانی نیست بلکه باید در انجام امور از ابتدا وارد جزئیات اجرایی کار شود.
این مقام مسئول ادامه داد: امروزه موفقیت هر نهاد و سازمانی منوط به موفقیت و قوی بودن روابط عمومی است که می توان از آن به عنوان معجزه ارتباط نام برد.
صفری با اشاره به حساسیت این مقطع زمانی عنوان کرد: کنترل فضای مجازی در سطح استان صورت گرفته و در شهرستان دماوند نیز باید به سهم خودمان مراقبت باشیم.
فرماندار شهرستان دماوند هنر روابط عمومی را مدیریت مناسب اخبار دانست و خاطر نشان کرد: نقل یک خبر مهم نیست بلکه فراهم کردن زمینه های تولید یک خبر مهم است.

** جنس روابط عمومی از جنس دمکراسی است
مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه نیز در ادامه با بیان اینکه تحولات چشمگیری در سطح اطلاع رسانی و حوزه روابط عمومی ایجاد شده بیان کرد: روابط عمومی یک پدیده و موضوع آن ناشی از یک تفکر جدید است و آن هم نگاه به بیرون و پاسخگو بودن به مجموعه بیرونی است.
وی افزود: در ساختارهای استبدادی هیچ گونه پاسخگویی در قبال فعالیت شان به مردم وجود ندارد‌؛ در حالی که در عصر امروز سازمان ها خود را مکلف به پاسخگویی می دانند که این حاکی از باور مردم سالارانه است.
این مقام مسئول ادامه داد: ما موظف به پاسخگویی هستیم و مردم حق دارند از مجموعه اتفاقات و تصمیمات مطلع شوند و واژه دولت پاسخگو، نیز محصول این تفکر است.
جمارانی با تاکید بر اینکه موفقیت بدون توجه به ذینفعان امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: جنس روابط عمومی از جنس دمکراسی است چرا که نشات گرفته از تفکر و باور به مردم سالاری بوده و با توجه به اینکه در گذشته در خصوص ارتباط دولت و مردم، نقادان و تحلیل‌گران یکی از نقاط ضعف را در عدم اطلاع‌رسانی می‌دانستند، اما این نقیصه به مرور روند مثبتی در پیش گرفته است.
وی گفت: زمانی که دولت در نقد مردم قرار می گیرد، قطعا ایرادات خود را بهتر میبیند که نشان از طراوت یک مجموعه است.
مدیر روابط عمومی استانداری تهران نیز در این مجمع گفت: ساختار روابط عمومی ها بازنگری شود
امی بابایی با اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی، گفت: بازنگری بر روی ساختار سازمانی روابط عمومی ها به منزله پدیدار شدن جایگاه واقعی آن باید توسط مقامات عالی مورد توجه قرار گیرد.
وی اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی اظهار داشت: از لحاظ ساختاری حال روابط عمومی ها مساعد نیست، زیرا بعضاً یک نگاه ساده انگارانه و سنتی به جایگاه روابط عمومی وجود دارد.
این مقام مسئول ادامه داد: روابط عمومی در عصر کنونی که به سمت اطلاع رسانی نوین در حرکت است، نقش بسزایی دارد و عدم توجه مدیران به جایگاه روابط عمومی باعث آسیب دیدن بدنه سازمانی هم از منظر جریان فکری و هم از لحاظ ماهیت ظاهری می شود.
بابایی با اشاره به رویکرد تخصصی استاندار تهران، تصریح کرد: مدیران باید عینک ساده انگاری را برداشته و در صورتی که ماهیت روابط عمومی مبتنی بر شاکله روز شود، سرعت شتابنده ای گرفته و جایگاه آن احیا خواهد شد.
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران با بیان اینکه در آینده ای نزدیک نباید شاهد خلع در این حوزه باشیم، بیان کرد: روابط عمومی ها باید جایگاه خود را پیدا کرده و درک صحیحی به منظور ایجاد اعتماد و انعکاس واقع بینانه داشته باشند.
وی با بیان اینکه روابط عمومی ها اگر خود را خبرنگار تلقی کنند به عنوان نماینده اذهان عمومی خواهند بود در حالی که این وظیفه خبرنگار است، گفت: خبر نویسی روابط عمومی سبب محدود کردن پکیج فکری آنان شده و فرصت نقد و تحلیل را از دیگران می گیرد.
بابایی وظیفه روابط عمومی را تولید محتوا و نقد آن توسط خبرنگاران دانست و گفت: اگر روابط عمومی خود را خبرنگار بداند امکان گفت وگو محوری به منظور همراه شدن با چالش های موجود ایجاد نمیشود.
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران اضافه کرد: اولویت سوم از 5 اولویت اداره کل روابط عمومی استان با رویکرد تخصصی، برون رفت روابط عمومی از وضعیت موجود و حرکت به سمت ایده آل های مطلوب با استاندارد های اجتماعی است.
لازم به ذکر است، در پایان این همایش، از روابط عمومی‌های برتر شرق استان تهران با اهدای لوح، تقدیر شد.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس