نرخ بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران تهران 2 درصد کاهش یافت

نرخ بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران تهران 2 درصد کاهش یافت


به گزارش ایرنا، عبدالله مرتضوی روز دوشنبه در جلسه نشست مشترک ائمه جمعه، اعضای شورای اداری و مشاورین امور ایثارگران شهرستان ری با اشاره به اقدامات بنیاد شهید در رفع معضل بیکاری اظهار داشت: میانگین بیکاری در کشور 12 درصد است که این رقم دربنیاد شهید به 2 و نیم درصد رسیده است.
وی یادآور شد: دولت یازدهم تمامی مطالبات گذشته ایثارگران را به طور کامل پرداخت کرد، در حالیکه این اقدام در دولت های قبل عملیاتی و اجرایی نشده بود.
مرتضوی با بیان اینکه دولت و بنیاد شهید در راستای پرداخت تمامی مطالبات ایثارگران اهتمام گسترده ای دارند، گفت: دولت در سال 95 مطالبات 16 استان محروم کشور را پرداخت کرد و مابقی استان ها نیز درحال تامین اعتبار است.
وی به موضوع مسکن ایثارگران اشاره کرد و گفت: در زمینه پرداخت وام مسکن به ایثارگران پیشنهاداتی ارائه شد و مقرر شد تا این گروه از افراد به جای دریافت هزینه خرید مسکن از هزینه ودیعه مسکن برخوردار شوند.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان های استان تهران معرفی شهدای انقلاب شهرری به نسل جوان را امری ضروری دانست و گفت: 33 درصد شهدای شهرستان های استان تهران مربوط به ری بوده که این موضوع بیانگر انقلابی بودن مردم این منطقه است.
وی گفت: امتیاز 25 درصد اشتغال افراد ایثارگر در دستگاه ها به خوبی انجام شده که این موضوع بیانگر تعامل دولت با بنیاد شهید است.
مرتضوی در ادامه با بیان اینکه 25 درصد شهدای مدافعان حرم مربوط به شهرستان های استان تهران است، اظهار داشت: 24 هزار جانباز و یکهزار و 400 آزاده دوران دفاع مقدس مربوط به شهرستان های استان تهران است.
جلسه نشست مشترک ائمه جمعه، اعضای شورای اداری و مشاورین امور ایثارگران شهرستان ری با حضور هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، غلامرضا یاوند مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور، عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران و جمعی از ایثارگران و جانبازان دوران مقدس در فرمانداری ویژه شهرستان ری برگزار شد.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس