نشست ستاد اجرایی خدمات سفر قرچک ویژه نوروز برگزار شد

نشست ستاد اجرایی خدمات سفر قرچک ویژه نوروز برگزار شد


به گزارش ایرنا، بهمن خطیبی روز یکشنبه در این نشست اظهار داشت: تعطیلات نوروزی شرایط مناسبی را برای سفرهای افراد جامعه فراهم می کند و با توجه به این که قرچک در مجاورت پایتخت و در مسیر محورهای مواصلاتی شرق کشور قرار دارد، همه ساله تعداد زیادی از مسافران از آن عبور می کنند.
وی افزود: سکونت اقوام مختلف از سراسر نقاط ایران اسلامی در قرچک باعث می شود تا بسیاری از افراد برای بازدیدهای نوروزی، به این شهرستان سفر کنند و این حضور، فرصت مناسبی است که با استفاده از آن ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و صنعتی شهرستان توسط مسافران که سفیران فرهنگی جامعه هستند به دیگر مناطق کشور معرفی شود.
وی تأکید کرد: پذیرایی از مسافران نورزی به آماده شدن تمامی زیرساخت ها، رفع مشکلات ترافیکی،تأمین مبلمان شهری،ایجاد فضای مناسب بصری و تأمین امکانات رفاهی در بوستان ها نیاز دارد که لازم است تا آغاز تعطیلات نوروز این امکانات تأمین و یا توسعه پیدا کند.
خطیبی تصریح کرد: شهرداری و پلیس راهور به منظور کاهش میزان حوادث جاده ای موظفند تا نقاط حادثه خیر شهرستان را شناسایی و تا آغاز نوروز نسبت به رفع آن اقدام کنند.
وی افزود : تأمین امکانات بهداشتی و درمانی، آمادگی بیمارستان برای پذیرش بیماران، نظارت بر بازار مصرف و مقابله با کم فروشی و گران فروشی و سامان دهی وانت بارها به منظور ایجاد فضای بصری مناسب می تواند بسیاری از دغدغه های مسافران نوروزی را بکاهد و شرایط را برای اسکان همراه با آرامش آنان فراهم کند.
سرپرست فرمانداری قرچک همچنین از آموزش و پرورش خواست تا نسبت به تجهیز مرکز اسکان مسافران نوروزی اقدام کند.
خطیبی افزود: نصب تابلوهای راهنمایی مسافران،استقرار ایستگاه اطلاع رسانی و امداد جمعیت هلال احمر و استقرار پلیس راهور در ورودی شهر از دیگر اقداماتی است که می تواند شرایط مناسبی را برای حضور مسافران و گردشگران نوروزی در شهرستان قرچک فراهم کند.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس