نمایشگاه کتاب به 80 خاموش کننده دستی مجهز شد

نمایشگاه کتاب به 80 خاموش کننده دستی مجهز شد


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از پایگاه خبری 125، مدیر منطقه 6 عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، درباره اقدامات پیشگیرانه سازمان آتش نشانی در نمایشگاه بین المللی کتاب اظهار داشت: کارشناسان پیشگیری و آتش نشانان این منطقه از چند روز پیش از برپایی نمایشگاه، بازدیدهای ایمنی خود را از این محل پر مخاطب که کالاهای آسیب پذیر در مقابل آتش را در خود جای داده ، آغاز کردند و موارد ایمنی را به ناشران و صاحبان غرفه ها گوشزد کردند.
مهدی حقی افزود: به منظور تامین ایمنی بازدید کنندگان از این مکان فرهنگی 40 دستگاه خودروی سبک و سنگین و 6 دستگاه کانکس ثابت در نمایشگاه مستقر هستند.
وی با اشاره به استقرار ثابت یک دستگاه تانکر 12 هزار لیتری آب برای شرایط اضطراری و در زمان بروز حادثه تصریح کرد: 20 آتش نشان پیاده برای نظارت ایمنی در داخل غرفه های نمایشگاه به گشت زنی می پردازند و در مجموع، به همراه خودروها و موتورسیکلت های مجهز به خاموش کننده، 149 آتش نشانان همه روزه تا آخرین روز نمایشگاه در کنار شهروندان حضور دارند.
مدیر منطقه 6 عملیات سازمان آتش نشانی تهران بیان داشت: امسال مصلای بزرگ امام خمینی(ره) به 80 دستگاه خاموش کننده دستی مجهز و 30 خاموش کننده آب و گاز نیز در مکان های ثابت در غرفه ها نصب شده است.
وی با اشاره به استقبال چشمگیر شهروندان از نمایشگاه کتاب و به ویژه غرفه سازمان آتش نشانی خاطر نشان کرد: واحد آموزش منطقه 6 عملیات نیز غرفه خود را در کنار غرفه فرهنگی و اجتماعی سازمان با ارائه آموزش های اولیه ایمنی و آتش نشانی، توزیع کتاب آموزشی، لوح فشرده در قالب انیمیشن آموزشی برای کودکان بر پا کرده است.
حقی خاطرنشان کرد: همچنین همه روز آتش نشانان داوطلب این منطقه نیز به صورت فعال در این غرفه حضور دارند و کودکان و خردسالان با نقاشی و رنگ آمیزی از آموزه های ایمنی بهره مند می شوند.
وی با اشاره به مزیت استقرار آتش نشانان در نمایشگاه کتاب گفت: در این دو روز گذشته یک مورد حادثه اتصالی برق در غرفه کتاب های دانشجویی مشاهده شد که خوشبختانه با حضور آتش نشانان، این حادثه در همان لحظات اولیه مهار و از ایجاد خسارت و حوادث ناگوار بیشتر جلوگیری شد و یک حادثه دیگر نیز مربوط به احتمال خفگی یکی از مراجعین در هنگام بلعیدن غذا بود که توسط آتش نشان مستقر در نمایشگاه و اجرای کمک های اولیه این حادثه نیز بخیر گذشت.
به گفته وی، 5 تیم کامل عملیات متشکل از 20 آتش نشان پس از پایان ساعت نمایشگاه به صورت شبانه روزی تامین ایمنی این مرکز فرهنگی را بر عهده دارند و به صورت همه روزه نیز بازدیدهای ایمنی خود را از غرفه های نمایشگاه انجام و گزارش کامل را به واحد پیشگیری ارائه می کنند.
مدیر منطقه 6 عملیات سازمان آتش نشانی تهران ضمن آرزوی اوقات خوش برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب از آنان خواست در صورت بروز هر گونه حادثه، به اولین آتش نشان مستقر در این مکان فرهنگی مراجعه کنند.

**اورژانس تهران در نمایشگاه کتاب به 963 نفر خدمات داد
پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: تکنسین های این مرکز در نمایشگاه کتاب تاکنون به 936 نفر خدمات درمانی رایگان ارائه کردند.
وی اعلام کرد: از روز سوم اردیبهشت ماه تا روز هشتم ماه جاری تکنسین های اورژانس به 963 نفر در نمایشگاه کتاب خدمات ارائه کردند.
رئیس اورژانس تهران افزود: از این تعداد با کمک تکنسین های اورژانس 951 نفر به صورت سرپایی و 12 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی ادامه داد: نیروهای ستادی و عملیاتی جهت خدمات دهی بهتر به علاقه مندان کتاب از سوم اردیبهشت تا پایان نمایشگاه در مصلای امام خمینی (ره) حضور دارند.
صابریان یادآور شد: ضمن آماده باش پایگاه های اطراف مصلای امام خمینی (ره)، نیروهای اورژانس نیز در قالب، 10 ایستگاه سلامت، 12 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 15 دستگاه موتورلانس، 2 دستگاه موتور ATV، دو خودروی پشتیبانی با 50 نیروی عملیاتی در مصلای تهران حضور دارند.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از چهارم تا چهاردهم اردیبهشت از ساعت 10 تا 20 در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس