نمایشگاه کتاب تهران پذیرای «نذر کتاب» برای مناطق سیل زده است

نمایشگاه کتاب تهران پذیرای «نذر کتاب» برای مناطق سیل زده است


به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مرضیه خسروی بروجنی اظهار داشت: فرهنگسرای امید هر ساله با طرح ویژه نذر کتاب در فرهنگسرای کتاب که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برپا می شود، حضور دارد اما این طرح امسال با توجه به وقوع سیل در مناطق مختلف کشور گسترده‌تر و با رویکرد مناطق سیلزده اجرا می‌شود.
وی گفت: در این غرفه، کتاب‌های اهدایی شهروندان، ناشران، علاقه‌مندان حوزه کتاب و کتابخوانی جمع‌آوری می‌شود و بعد از پایان نمایشگاه کتاب‌ها بسته‌بندی و از طریق امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عنوان نماینده شهرداری به مناطق سیل زده ارسال می‌شود.
خسروی بروجنی با اشاره به اجرای طرح نذر کتاب از سال 1393 توسط فرهنگسرای امید افزود: این طرح در مناسبت‌های مختلف مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی همچون زمان برگزاری نمایشگاه کتاب، با ارائه توضیح و دعوت از اقشار مختلف مردم و نیز جلب مشارکت ناشران کتاب در حوزه‌های گوناگون تاکنون اجرا شده است.
مدیر فرهنگی هنری منطقه 13 افزود: امسال با حضور در غرفه نذر کتاب قصد داریم با مشارکت مردمی و ناشران علاقه‌مند به این امر کتابخانه‌های مناطق سیل زده را با کتب اهدایی راه اندازی کنیم.
دهمین فرهنگسرای کتاب به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با شعار «کتاب؛ سایه‌بان شهر» با بیش از 20 برنامه متنوع و در فضایی به وسعت‌ یکهزار متر مربع در مصلای امام خمینی(ره)، روبه‌روی در شماره 12 ساختمان اصلی شبستان واقع شده است.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از چهارم تا چهاردهم اردیبهشت از ساعت 10 تا 20 در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، به دنبال بارش های شدید از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور سیل برخی استان ها از جمله خوزستان، لرستان و گلستان را درگیر کرده است.
تهرام/7245//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس